Zabezpečovací systémy proti vloupání do prodejny

Investice do zabezpečení prodejny se rozhodně vyplatí. Správně zvolený a profesionálně nastavený a nainstalovaný systém pro zabezpečení prodejny snižuje či úplně ruší možnost, že přijdete o majetek. Moderní zabezpečovací systémy mají samozřejmě řadu dalších výhod. Součástí profesionálního zabezpečení prodejny je obvykle kombinace různých zabezpečovacích systémů. Mechanická ochrana zboží zabraňuje zcizení zboží, detekční antény u vstupu do prodejny zamezují neoprávněnému opuštění prodejny, kamerové systémy monitorují střežený prostor. Systém pro zabezpečení prodejny je schopen s vámi komunikovat přes mobil, tablet nebo notebook a to vzdáleně přes internet nebo může být připojen na speciální tísňovou linku bezpečnostního centra.

Aktivní ochrana – bezpečnostní mlha

Bezpečnostní mlha představuje účinnou ochranu proti zlodějům a vandalům. Různé zabezpečovací systémy využívají bezpečnostní mlhu i s dalšími ochrannými prvky. Při aktivaci alarmu se prostor do několika sekund naplní hustou mlhou. Zloděj ztrácí orientaci, panikaří a utíká.

Mlha je zdravotně nezávadná, nezanechává stopy, neškodí zboží. Bezpečnostní mlha chrání nejen zboží, ale zákazníky a personál, který pokud je přítomen může mlhu spustit i ručně nebo spustit alarm.

Bezpečnostní mlha je nezávadná

Bezpečnostní mlha je v podstatě vodní pára. Dýchání není žádným způsobem omezeno. Pokud máte v místnosti papírové dokumenty nebo elektronické zařízení, bezpečnostní mlha je nijak nepoškodí. Bezpečnostní mlha je zcela nezávadná. Nevzniká žádné poškození prodejny ani produktů. Nijak nepůsobí na textil, elektroniku, potraviny nebo jiné zařízení a produkty. Je zcela nezávadná a netoxická i pro člověka.

Je zjištěno, že k vloupání do objektu dojde v časovém horizontu 2-8 minut, ve kterém je zloděj schopný opustit místo i s Vašimi cennostmi, ještě před příjezdem bezpečnostních agentur nebo Policie. Bezpečnostní mlha donutí zloděje opustit prostor během několika sekund, avšak s prázdnýma rukama, nebo dokáže, ve spojení se silnými údery stroboskopu, zloděje paralyzovat a dezorientovat, a je tak velká šance, že bude zadržen.

Možná již máte instalovaný poplašný systém, ale jak všichni víme, je to jen upozornění pro majitele, který se pravděpodobně nachází daleko od místa, kde vloupání probíhá. Naproti tomu, kamerový systém zloděje jenom nahraje a záznam uchová. V dnešní době je zabezpečovací zařízení základním bezpečnostním nástrojem, ale ve srovnání se stupňující se agresivitou zlodějů, již nedostačující. Vhodné jsou komplexní zabezpečovací systémy obsahující jak aktivní, tak pasivní ochranu. Bezpečnostní mlha je ideální aktivní ochranou, která působí okamžitě a vloupání v podstatě znemožní.

Příspěvek byl publikován v rubrice Rady, tipy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.