Zahradní nářadí aneb co budete potřebovat k obstarání své zahrady

Zahrada vyžaduje poměrně dost pozornosti, pokud nechcete mít okolo domu houští jak z pohádky o Šípkové Růžence. Jste-li tedy hrdým vlastníkem domu nebo chaty se zahradou, tak se chtě nechtě nevyhnete pracím spojených s její údržbou. Nejlepším pomocníkem vám bude zahradní nářadí a na to jaké můžete potřebovat, se podíváme právě teď.

Ať už se pro vás zahradnictví stalo novinkou nebo jenom potřebujete doplnit svůj arzenál zahradního nářadí, jistě vás bude zajímat, co by se mohlo hodit.

Ruční nářadí

Je důležité pro drobné, ale důležité úkony po celé zahradě. Ruční nářadí je základ, který se vám v kůlně rozhodně jen tak válet nebude. Mějte tyto nástroje chráněné, aby na ně nepršelo, pravidelně je čistěte, bruste a promazávejte, aby se prodloužila jejich životnost.

Nůžky: Hodí se pro všechno to ořezávání větviček a šmikání rostlin. Žádné rostlině nesvědčí, když její část silou utrhnete, proto používejte nůžky. Kvalitními nůžkami odstřihnete i malé větve.

Lopaty a rýče: Různé velikosti těchto nástrojů se hodí pro různé zahradní úkony. Lopata i rýč by měly být kvalitně a pevně zpracované, jelikož je na ně vyvíjena poměrně velká síla. Hodí se pro kopání děr pro větší rostliny nebo pro vytažení mrtvé vegetace.

Lopatka: Sázení květin a menších rostlin si bez lopatky snad ani nedovedeme představit a její místo v seznamu zahradního nářadí je jasné.

Hrábě: Nejenom pro sběr spadaného listí. Odumřelé spadané zbytky po celé zahradě jsou nevzhledné, tak se jich pomocí hrábí jednoduše zbavte.

Kultivátory: Slouží pro obdělávání půdy a to pro tyto úkony: prokypření a provzdušnění půdy, rozrušení hrud a úpravě povrchu půdy po sklizni, zapravení hnojiv, přihrnování řádků nebo vyorávání. Práci si ušetříte s motorovým kultivátorem.

Motyky a motyčky: Toto nářadí využijete všude tam, kde je třeba obdělat kousek půdy, pro pletí záhonů nebo pro lehké kopání.

Nůžky na živý plot / plotostřihy: Neocenitelné nářadí pokud si živý plot nebo keře na své zahradě pěstujete. I v tomto případě můžete sáhnout po akumulátorové nebo elektrické variantě. Bez těchto poháněných pomocníků je údržba živých plotů značně fyzicky náročnější.

Rukavice: Nejsou přímo zahradním nářadím jako spíše doplňkem, za to takovým, který by vám scházet určitě neměl. Nejenže se tolik nezamažete, ale kvalitní rukavice slouží především jako ochranný prvek.

Rukavice bývají k dispozici v různých materiálech, od kůže, přes gumu až po textil. Zapřemýšlejte, který typ se pro vás bude hodit nejvíc. Možná by se vám hodily vodotěsné pracujete-li ve vlhkém prostředí, nebo naopak pevné a delší, abyste předešli škrábancům.

Zahradní nářadí kvalitně

Obrovský sortiment nabízí mnoho značek. Od péče o trávník, stromy a keře, přes obdělávání půdy až po celé systémy zavlažování. Ať už vyberete jakékoli nářadí, investujte chytře a pořiďte si za své peníze kvalitu, kterou si zasloužíte vy i vaše zahrada.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům, byt, zahrada se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.