Vlasová kosmetika aneb jak správně se postarat o své vlasy

Máte vlasy poškozené, bez lesku a života, mastí se nebo máte problémy s lámavostí? Nevíte co s tím ani jaká vlasová kosmetika je pro vás ta pravá, protože dnešní trh nabízí nepřeberné množství různých šamponů, kondicionérů, masek a dalších přípravků nabízejících různou péči. Zjistěte, jaká vlasová kosmetika je pro vás vhodná.

Proč používat správnou vlasovou kosmetiku?

O vlasy je potřeba se starat a věnovat jim náležitou péči. Jedině tak, mohou být zdravé, krásné a plné života. K tomu pomáhá speciální vlasová kosmetika. Pokud se o vlasy nestaráte nebo vám při tom nepomáhá správná vlasová kosmetika, tak vaše vlasy neporostou, budou se lámat a třepit, mohou se objevit lupy nebo vlasy mohou i začít vypadávat.

Vlasy mohou být od přírody jemné, suché nebo poničené namáháním elektrickými pomůckami pro úpravu vlasů jako jsou horkovzdušné fény nebo žehličky, které hlavně díky nesprávnému užívání, kdy je proti nadměrnému vystavení tepla nechrání vlasová kosmetika. Na všechny typy vlasů existuje vlasová kosmetika, která pomáhá navracet vlasům zářivost a perfektní vzhled. Zdravé vlasy se i lépe upravují do různých účesů.

Vlasová kosmetika podle typu vašich vlasů

Typ vlasů by měl určovat jaká vlasová kosmetika je pro vás dobrá.  Je důležité vždy používat celou řadu přípravků. Nestačí si vlasy mít pouze šamponem. Základní vlasová kosmetika by pro vás měla být alespoň šampon s kondicionérem, což vám potvrdí každá kadeřnice a kadeřník. Ještě lepší je používat celou řadu, kde vlasová kosmetika zahrnuje šampon, kondicionér a navíc i masku či péči o vlasy.

Dostupná kosmetika tradičně nabízí přípravky pro suché, mastné, poškozené nebo barvené vlasy. Dále pak specializované regenerující šampony, které pomáhají zvlášť poškozeným vlasům. Mějte na paměti, že žádná vlasová kosmetika vám nepomůže po jednom použití. Musí používat opakovaně podle potřeby a typu vašich vlasů.

Jak správně aplikovat vlasovou kosmetiku?

Vlasová kosmetika má i svou specifickou aplikaci, která by se při používání měla dodržovat. Šamponu nemusíte nanášet hrst, ba naopak stačí nanést zhruba velikost lískového oříšku. Vlasy myjte zvlášť na hlavě a konečky. Neohýbejte vlasy k hlavě a nedrhněte je, tím se jen zacuchají a nijak jim neprospějete. Po každém umytí šamponem použijte i kondicionér, který by měl být nejlépe ze stejné řady. Kondicionér aplikujte jen od konečků do zhruba poloviny vlasů. Vlasy už si sami vezmou potřebné složky z kondicionéru. Poté důkladně omyjte. Poté následuje vlasová kosmetika v podobě péče nebo masky. Ta se zpravidla používá jednou týdně. Ta se nanáší na vlasy a nechává působit, poté pečlivě opláchněte.

Vlasová kosmetika vám pomáhá udržovat vlasy krásné a zdravé, ale největší podíl o jejich péči máte vy pravidelným mytím a následnou správnou péčí.

Kam pro vlasovou kosmetiku?

Kvalitní, šetrná, pečující vlasová kosmetika je k nalezení na www.nehty-vlasy.cz Zde se také můžete dovědět o dalších radách a návodech jak posílit své vlasy. Informujte se i o nových produktech a dalších produktech.

Příspěvek byl publikován v rubrice Rady, tipy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.