Barva na vlasy – možnost jak si vmžiku změnit image

Každá žena chce být krásná a tak se snaží oblékat se podle trendů, líčit se a v neposlední řadě si i barvit vlasy. Ovšem ne každá prodávaná barva na vlasy je pro vás vhodná. Protože každá barva na vlasy je vlastně chemický přípravek, nemusí být vždy ideální jak pro vlasy, tak pro pokožku. Právě z tohoto důvodu je důležité vybírat barvu pečlivě. Vybírejte si jen osvědčené profesionální značky vlasové kosmetiky. Sice jsou dražší, ale pokud chcete vypadat krásně a mít vlasy i po nabarvení zdravé, vyplatí se do barvy investovat.

Přírodní barva na vlasy

Nejzdravější barva na vlasy je ta přírodní. Nejčastěji se používá henna. Ta se získává z rostliny kvetoucí v tropických a subtropických oblastí. Je ze zcela přírodního složení bez obsahu chemikálií. Henna sama o sobě má regenerující, antibakteriální a antiseptické vlastnosti, což z ní dělá prakticky zdravotně nezávadný přípravek. To je dobrá zpráva pro ty, kteří jsou na klasické permanentní barvy alergičtí. Henna se dá využít i při problémech s lupy nebo ekzémech. Přírodní barva na vlasy jako je henna nepoškozuje vlasy a naopak je chrání před roztřepením a celkově vlasy posiluje.

Nevýhodou henny je její krátká životnost, protože jde lehce smýt a barvení byste tak musela opakovat mnohem častěji. Tato barva na vlasy také nenabízí tak velké barevné možnosti jako většina permanentních barev.

Permanentní barvy

Barva na vlasy, která má přízvisko permanentní nebo-li trvalá se nejčastěji používá k barvení vlasů vůbec. Na trhu jich najdeme nepřeberné množství značek i odstínů. Permanentní barva na vlasy obarvuje vlas do hloubky a tak barva vydrží mnohem déle a mnohem více umytí. Na druhou stranu při používání trvalé barvy musíte vlasy neustále dobarvovat, protože jinak vám barva na vlasy odroste a kouzlo z nového účesu je pryč.

Je třeba pamatovat na to, že permanentní barva na vlasy je složena převážně z chemikálií. Každá firma, každá značka i každý odstín, může mít složení trochu jiné. Proto, pokud se rozhodnete nabarvit si vlasy sama doma bez profesionální pomoci, si pořádně pročtěte návod a složení. Vyhnete se tak možné alergii nebo nepříznivému působení barvy – každá barva se může na vlasech nechat jen po určitou dobu a ne déle! Jinak je aplikace vcelku jednoduchá.

Kde seženu kvalitní barvy na vlasy

Kvalitní barvy na vlasy seženete z pohodlí vašeho domova na www.nehty-vlasy.cz.  E-shop nabízí velikou škálu barevných odstínů od různých značek jako jsou Schwarzkopf, Wella, Matuschka a další. Barva na vlasy není to jediné co zde můžete najít. Podívejte se i na další vlasovou kosmetiku pro péči o vlasy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Rady, tipy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.