Řetězová pila – motorová nebo elektrická?

Řetězová pila je nástroj jistě užitečný a to nejenom v dřevorubectví jako takovém, ale často se hodí i na vlastní zahradě. Ovšem kde lépe využijeme motorovou pilu, a kde elektrickou či akumulátorovou pilu?

Řetězová pila motorová

Řetězová pila motorová funguje díky palivu. Tudíž při výběru byste se měli zaměřit na velikost palivové nádrže, samozřejmě s ohledem na to, jak často a na jakou práci budete pilu používat. Pro denní používání se vyplatí pořídit opravdu profesionální pilu. Jako taková poslouží například 576 XPG Motorová řetězová pila Husqvarna. Má opravdu vysoký výkon a vynikající ergonomii což dohromady zajišťuje perfektní pracovní nasazení i po dlouhou dobu používání. Objem nádrže má tato pila 0,7 l. Pokud nejste profesionál a stejně vás uchvátila motorová řetězová pila svými vlastnosti, můžete sáhnout například po motorové řetězové pile Husqvarna 435, která je lehká a výkonná. S motorovou pilou hravě zvládnete kácet, vyvětvovat či prořezávat.

Elektrická řetězová pila

Elektrická řetězová pila se hodí do všech podmínek, můžete s ní vyvětvovat, prořezávat i kácet. Je samozřejmě limitována kabelem, který půjde vždy tam, kam půjdete vy a pila. Tudíž je třeba mít vždy po ruce zdroj elektřiny. Na druhou stranu se vám nestane, že by se pila vybila nebo jí došlo palivo. Pro práci na zahradě u domu by se dalo říct, že je téměř ideální. Nabídnu dvě elektrické pily. První je elektrická řetězová pila Husqvarna 317 – spolehlivá, bezpečná pila s nízkou hladinou hluku. Druhou je elektrická řetězová pila Husqvarna H 321, která je o něco výkonnější, ale stále s ní i díky ergonomii výborně pracuje.

Kde sehnat řetězovou pilu?

Řetězová pila je k sehnání samozřejmě v mnoha obchodech, ale jakožto pracovní nářadí doporučujeme nakupovat jen u ověřených a autorizovaných prodejců. Levné a neznámé značky se vám vždy nemusí vyplatit. Kvalitní řetězové pily najdete na www.krapacek.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům, byt, zahrada se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.