Fénujte vlnité vlasy jako profesionál – 4. část

Vlnité nebo kudrnaté vlasy často představují pro jejich majitelky řadu trápení. Obdivované vlny bývají totiž velmi neukázněné a jakákoli práce s nimi je občas opravdovou výzvou. Pokud je chceme vysušit fénem, jsou naším cílem vlasy příjemné na dotyk a dobře tvarované vlny.

Co budete potřebovat?

Fén na vlasy snad ani zmiňovat není třeba. Důležitá je ale jeho výbava a příslušenství. Zejména pro vlnité vlasy, je vhodné vlastnit jeden z profesionálních fénů na vlasy, který má nastavitelnou teplotu a různé příslušenství. Vlnité vlasy jsou na teplotu háklivější než jiné typy vlasů. Jako nástavec je nutný difuzér, pomocí něho se vlny tvarují. Dále jsou třeba přípravky pro vlnité vlasy, které jim zpravidla dodávají potřebnou vlhkost.

Krok č. 1

Klíčem k získání krásných kadeří je jejich tvar. Ten jim můžete dát jen v případě, že jsou vlasy mokré. Za sucha s nimi toho již moc nenaděláte. Na umyté a ručníkem vysušené vlasy aplikujte přípravek pro podporu vln. Hřebenem vlasy rozčešte, zajistíte tak, že se přípravek rozprostře po celé délce vlasů. Začněte kroutit malou část vlasů, od kořínků ke konečkům. Tím se vytvoří hladké, jednotné kadeře.

Krok č. 2

Vezměte si k ruce fén na vlasy a připevněte na něj difuzér. Fén na vlasy nastavte na střední až vysokou teplotu, ale nízkou rychlost. Právě nízká rychlost pomůže upravit vlasy do přirozeného tvaru bez krepatění. Vlasy nabírejte do difuzéru od konců až po kořínky a jakoby je zvedejte, můžete si pomoci rukama. Ale pozor, vlasy nemačkat. Pokud byste vlasy mačkali, můžete vytvořit více kudrny než vlny.

Krok č. 3

Ve chvíli, kdy jsou vlasy téměř suché, si je přehoďte v předklonu dopředu. Lehce u kořínků vlasy promasírujte svými prsty v kruhovém pohybu a stále je fénujte. Tento trik vám pomůže vlasy lehce nadzvednout, čímž se vytvoří objem. Až budou vlasy suché, přepněte fén na vlasy na studený chod a vlasy profénujte. Pak si je přehoďte zpátky a vetřete do nich trochu fixačního přípravku a to od konečků po kořínky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Rady, tipy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.