Kadeřnické potřeby pro péči o suché a poškozené vlasy

Péče o vlasy není nic složitého, zvláštní pozornost si zaslouží především následující dva aspekty: Jemná, ale dokonalá očista vlasů a podpora zdravé pokožky hlavy. Koneckonců, zdravá pokožka hlavy je předpokladem přirozeně krásných vlasů. Té dosáhnete, budete-li používat vhodné kadeřnické potřeby.

Tipy pro komplexní péči o vlasy

Krásné vlasy nejsou výsadou jen modelek. Pro jejich získání potřebujete jen základní, ale kvalitní kadeřnické potřeby, vytrvalost a trpělivost. Každodenní kartáčování vlasů má za výsledek lesklejší a hebčí vlasy. Před mytím vlasů do konečků vmasírujte trochu vlasové regenerace a nechte působit pět až deset minut. Masírování pokožky hlavy během mytí přináší ke kořínkům potřebné živiny. Používání regeneračního kondicionéru povzbuzuje přirozenou regeneraci suchých a poškozených vlasů. Sušení vlasů příliš vysokými teplotami je může poškozovat. Než si vlasy začnete sušit fénem na vlasy, vysušte je i pokožku hlavy pomocí ručníku. Masírování pokožky hlavy vlasovým tonikem osvěžuje pokožku hlavy a podporuje růst vlasů.

Nebojte se zastřihávat roztřepené konečky vlasů. I malé zastřižení roztřepených konečků se projeví na jejich celkovém vzhledu. Pokud dále budete o vlasy správně pečovat, můžete nepěknému třepení a lámání vlasů předejít. Pozor ale na zastřihávání doma. Tupé a špatné nůžky vám akorát k roztřepeným konečkům pomohou.

Vyměňte svou běžnou vlasovou péči za přípravky bez silikonů a chemických látek. Ideální volbou jsou přírodní kadeřnické potřeby, jako jsou šampony na vlasy, kondicionéry a vlasové kúry, které vlasy zbytečně nezatěžují a pomohou jim zbavit se zbytků látek, které se na vlasech usadily při používání konvenčních přípravků s obsahem silikonů. Už po jednom týdnu poznáte zásadní rozdíl. Přípravky s obsahem silikonů usnadňují rozčesávání, vlasy získají objem a jsou na pohled lesklé a jemné, avšak vlas je neustále obalován tenkým filmem, který zabraňuje přístupu výživných látek i vláhy. Po dlouhodobějším používání pak působí zplihle a mdle. Postup při celostní péči o vlasy

Na mytí vlasů používejte vlažnou vodu, která je k nim šetrná. Šampon nanášejte od kořínků až ke konečkům jemnou masáží hlavy i vlasů. Šampon vlasy nejen zbavuje nečistot a mastnoty, ale regenerační šampon na suché a poškozené vlasy je už během mytí uhlazuje a dodává jim hydrataci. Masírování pokožky hlavy během mytí přináší ke kořínkům potřebné živiny a prokrvuje pokožku hlavy. Po opláchnutí vlasů a odstranění zbytků šamponu naneste na vlasy regenerační kondicionér pro suché a poškozené vlasy. Aby kondicionér vyživil skutečně každý vlas, rozčešte je velkým hřebenem a nechte působit několik minut. Vlasy na závěr důkladně opláchněte vlažnou vodou a zbavte všech zbytků přípravku.

Jednou týdně, pokud jsou vlasy příliš namáhané a máte pocit, že jim chybí dostatek výživy, pak dvakrát týdně, použijte regenerační kúru na vlasy. Přípravek jemně vmasírujte do vlhkých vlasů a nechte působit 5-10 minut, pak vlasy jemně opláchněte. Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud vlasy na deset minut zabalíte do teplého ručníku.

Vlasy vysušujte velmi jemně froté ručníkem. Mokré vlasy jsou náchylnější k lámání a příliš hrubé vysušování jim škodí. Ideální je vlasy na pár minut zamotat do turbanu z ručníku, aby nasál co nejvíce vlhkosti. Vlhké vlasy rozčešte širokým hřebenem, který vlasy netahá a neláme je. Nechte je volně proschnout. Pokud spěcháte, vysušte je fénem, ale držte jej v dostatečné vzdálenosti od vlasů, abyste je nespálili. Vhodné je použít střední teplotu foukání, která je k vlasům šetrnější.

Aby se pokožka lépe prokrvila a vlasové kořínky díky tomu získaly více energie, doporučujeme použít osvěžující vlasové tonikum. Naneste je přímo na pokožku hlavy a už nesmývejte. Masírování pokožky hlavy rozmarýnovým vlasovým tonikem zlepšuje prokrvení pokožky hlavy a podporuje růst vlasů. Pro česání vlasů je vhodný hřeben z přírodních štětin? Je sice dražší, ale vlasy nebudou elektrizovat a budou krásně hladké a lesklé.

Příspěvek byl publikován v rubrice Rady, tipy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.