Na co dát pozor při používání přístrojů na úpravu vlasů

Nejlepších výsledků při žehlení žehličkou na vlasy dosáhnete, když budete žehlit vlasy pramen po prameni tak, že budete žehličkou postupovat pomalu, ale rovnoměrně od kořínků ke konečkům vlasů. Přístroj by měl být neustále v pohybu – doporučujeme nesetrvávat na stejném místě déle než 2 sekundy.

Jaká je správná teplota žehlení?

Podle nezávislého výzkumu mohou teploty nad 200 °C měnit strukturu vlasů a způsobit jim trvalé poškození, takže by se nikdy neměly používat teploty nad 200 °C.  Správná teplota závisí na typu vlasů a požadovaném účesu. Pro profesionální výsledky se doporučuje používat následující teploty:

130 °C – 160 °C pro jemné, porézní vlasy

160 °C – 180 °C pro normální nebo barvené či odbarvené vlasy

180 °C – 200 °C pro silné, husté nebo nepoddajné vlasy

Při použití nejvyššího teplotního stupně je vhodné přejet každý pramen vlasů jen jednou.

Úprava roztřepených a mokrých vlasů

Úprava vlasů s roztřepenými konečky je možná, ale jakmile jsou konečky vlasů jednou roztřepené, neexistuje jiná možnost, než se objednat ke kadeřníkovi a nechat si vlasy zastříhnout. Přístroje na úpravu vlasů nicméně přináší optimální ochranu před poškozením vlasů a zároveň profesionální výsledky, které vydrží dlouho! Pokud chcete svému účesu dopřát ještě větší ochranu, vetřete si před úpravou vlasů do jejich konečků trochu výživného hydratačního prostředku.

Žehlení mokrých nebo vlhkých vlasů není vhodné, protože může vlasy vážně poškodit. Vždy je proto nutné vlasy nejprve vysušit a teprve potom je žehlit. Existují ovšem i takové žehličky na vlasy, které jsou speciálně upraveny pro žehlení mokrých vlasů.

Pokud dojde při úpravě vlasů kulmou k natočení špatného pramenu vlasů, pak stačí špatně upravený pramen postříkat lehce vodou, rychle vysušit vysoušečem a upravit znovu. Vysušení vlasů je však nutné provést, protože kulmování vlhkého pramene by mohlo vlasy poškodit.

I vlnité vlasy je možné kdykoli vysoušet, zvětšit jejich objem a odhalit jejich přirozený lesk. Pokud si chcete vlasy narovnat nebo je upravit pomocí kulmy, je nutné je nejdříve vysušit.

Opatrně při česání vlasů

Při nadměrném česání může vlasy poškodit tření, které se při kartáčování vytváří. Řešením je tření a s ním spojené poškozování vlasů co nejvíce omezit. Řešením jsou kartáče na vlasy, které mají hroty s hladkým povrchem a tvarem umožňující oddělovat vlasová vlákna šetrně. Ideální jsou hroty kartáče na vlasy, které jsou ke kartáči připojeny natolik flexibilně, že jakmile dojde k použití příliš hrubé síly, povolí právě hroty, ne vlasy!

Skutečný rozdíl však spočívá v tom, že hroty jsou vyrobeny speciální technikou a nemají tudíž hrubé okraje, které obvykle při výrobě umělohmotných materiálů vznikají. Ostré okraje nejsou pro šetrnou úpravu vlasů vhodné.

Jak vytvořit dlouhotrvající účesy

Pokud chcete dosáhnout účesů, které dlouho vydrží, dopřejte vlasům před úpravou tu nejlepší přípravu. Nejdříve vlasy dobře vysušte vysoušečem, který v nich zachová správný obsah vlhkosti, a teprve potom je upravujte, kulmujte nebo žehlete. Získáte tak účes jako z módního salonu, který Vám dlouho vydrží v nezměněné podobě! Žehličky na vlasy na rozdíl od fénů působí na vlasy přímo. Chcete-li nechat vlasy trochu odpočinout, ale přesto je mít rovné. Zkuste je do rovna vyfénovat.

Při úpravě barvených vlasů mějte na paměti, že barvené vlasy jsou náchylnější k poškození teplem, protože procesem barvení se změnila jejich struktura. Výsledky studií ukazují, že čím je při úpravě účesu použita vyšší teplota, tím je pravděpodobnější, že se barvené vlasy poškodí a jejich barva ztratí svou zářivost. To neznamená, že musíte volit mezi skvělou barvou a skvělým účesem! Žehličky na vlasy, kulmy, fény na vlasy a vysoušeče vlasů se dají intuitivně nastavit na teplotu nejvhodnější pro váš typ vlasů. Při úpravě vlasů tak nepoužijete příliš vysokou teplotu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Rady, tipy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.