Pořiďte si domů vlastní 3D tiskárnu

3D tiskárny se stávají čím dál více populární. Už nejsou nedostupným zařízením s pořizovací cenou přes sto tisíc korun. Naopak, domů si je může pořídit úplně každý a využít je pro tvorbu různorodých vlastních projektů. Stejně jako tisknete 2D barvou na papír, tak můžete nyní tisknout i 3D. Akorát místo papíru a inkoustu budete používat plast, dřevo nebo i kov.

3D technologie je stále na vzestupu

Neustále vznikají nové a nové 3D tiskárny. I starší modely, vhodné především pro hobby použití, vám ale mohou vykonat dobrou službu. Na abc3d.cz si můžete vybrat 3D tiskárnu podle svých představ a navíc si ještě něco zajímavého o 3D tisku přečíst. Jaká 3D tiskárna je pro vás ideální? Je lepší zvolit osobní, profesionální nebo produkční zařízení?

Osobní 3D tiskárny plně dostačují pro hobby použití. Jsou vhodné pro všechny domácí kutily a modeláře. Pomohou vám poznat celou novou dimenzi a váš domov zkrášlit neobyčejnými předměty ve smyslu dekorace i užitečných pomocníků. Nepotřebují tolik prostoru a pohodlně je umístíte na obyčejný stůl. U takové 3D tiskárny zároveň potěší nižší pořizovací a provozní náklady.

Profesionální 3D tiskárna disponuje velkou stavební komorou a je schopna pohodlně tisknout větší předměty. Samozřejmě je pak více náročná na prostor a pojí se s ní i celkově vyšší náklady. Dalším mezníkem jsou už jenom produkční 3D tiskárny, vhodné pro výrobu přesných návrhů prototypů pro ověření v provozu a pro produkční výrobu. Dokážou tisknout z různých materiálů a hodí se i pro průmyslové nasazení.

Poodhalte tajemství 3D tisku

3D tisk nemá zase tak dlouhou historii. Vše je v tomto oboru poměrně nové a při výběru 3D tiskárny se tak vyplatí dát na rady odborníků, kteří vám doporučí ideální produkt na míru vašim představám i možnostem. Určitě byste si měli předem ujasnit, jak chcete 3D tiskárnu využívat nebo kolik do zařízení plánujete investovat.

Příspěvek byl publikován v rubrice E-shop, Elektronika, audio-video. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.