Odpovědi na časté otázky ohledně péče o vlasy

Jste někdy s péčí o vlasy na rozpacích? Podívejte se a třeba se dozvíte jak to skutečně je. Možná si totiž pokládáte právě tyto otázky.

„Pro nejlepší výsledky používejte s ostatními produkty z této řady.“ Pravda nebo ne?

Tato nebo podobná věta zdobí snad všechny přípravky na vlasy, které najdeme. Nabádá k používání více přípravků z jedné řady produktů. Je to ale skutečně potřeba? Striktně to není potřeba. Důležité je mít šampon, kondicionér a popřípadě další přípravky vybrané pro typ vašich vlasů. Od jaké značky nebo výrobce není už tolik důležité. Jsou ovšem případy, kdy je očekávána maximální účinnost. Zejména při řešení konkrétního problému. Například máte-li problém s vypadáváním vlasů, s mastnými nebo naopak suchými vlasy, je lepší používat přípravky z jedné řady, protože na sebe svým složením a účinky navazují.

Jaké přípravky jsou ideální pro kudrnaté, suché, poškozené a lámavé vlasy?

Kudrnaté, suché, poškozené a lámavé vlasy mají společnou jednu vlastnost a to je nedostatečná vlhkost. Často se tyto čtyři potkávají. Pro tyto vlasy jsou ideální anti frizz přípravky, které zkrotí nepoddajné vlasy a zbaví je krepatosti. Důležité je, najít si pro své vlasy ten správný přípravek, který bude lehký a nebude vlasy mastit. To už pak záleží na každém. Základem je hydratační šampon, kondicionér a maska.

Existuje způsob jak se vypořádat s roztřepenými konečky?

Pokud se jednou vlas rozdělí – roztřepí, neexistuje způsob jak to vrátit zpátky. Roztřepeným konečkům se dá akorát předcházet, ale pokud tento problém už nastal, nabízí se jediné možné řešení – nový střih. Nebo alespoň odstřižení roztřepených konečků. V tomto bodě můžete začít s prevencí. Důležitý je kvalitní šampon a kondicionér. Pokud vaše vlasů trpí na třepení konečků, pořiďte si i hloubkovou masku. Do suchých konečků je pak vhodné vtírat olejíček, který udrží konečky neustále hydratované.

Několik dalších tipů:

  • Nepoužívejte kartáč na mokré vlasy a sáhněte raději po hřebenu s širokými zuby, je jemnější.
  • Nedrhněte vlasy ručníkem, jen je lehce a jemně vysušte.
  • Vyhýbejte se tepelnému stylingu, tzn. používání kulmy, žehličky a fénu.
Příspěvek byl publikován v rubrice Zdraví, životní styl se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.