Červená barva na vlasy nebo přírodní rusé vlasy? Pečujte o ně správně!

Zrzky působí až exotickým dojmem a málokdo kolem nich projde bez povšimnutí. O své vlasy se ale musí náležitě starat a to mnohdy vyžaduje více péče, než kterou vynaloží slečny s jinou barvou vlasů.

Vše je o pigmentu

Eumelanin a feomelanin. Tyto dvě pigmentové skupiny jsou zodpovědné za barvu našich vlasů. Zatímco nejběžnější forma eumelanin je hnědočerný, feomelanin může za zrzavé vlasy nebo například i pihy. Poměr těchto pigmentů pak udává, jakou barvu vlasů, ale i očí máme. Feomelanin se v těle zpravidla vyskytuje mnohem méně než eumelanin. Abyste měli kštici sytě rudé nebo červené barvy je zapotřebí velké množství tohoto pigmentu.

Pokud na vás příroda červeným pigmentem šetřila, ale tomuto odstínu jste tak jako tak propadly, je tu ještě možnost barvení. I v tomto případě obsahuje barva na vlasy červené pigmenty.

Záludná červená barva vlasů

Rusé vlasy jsou krásné, ale musejí se tak udržovat. Každá rusovláska vám potvrdí, že právě tyto vlasy mají své barevné vrtochy. Například sluneční paprsky dávají červené barvě pořádně zabrat a to i té přírodní. Barva vlasů na slunci rychle bledne. Způsobuje to UV záření, které působí na feomelanin. Je-li červená barva dílem vašeho kadeřníka, červené pigmenty se z vlasů začnou ihned vymývat.

Péče o červené vlasy

Ať už za to může barva na vlasy nebo příroda, je nutné se o červené vlasy starat. Nakonec přinášíme několik typů jak na to.

Doporučuje se používat vlasovou péči uzpůsobenou pro barvené vlasy. Ačkoli existují speciální přípravky například pro blond vlasy, tak na červené vlasy se v tomto ohledu trochu zapomíná. Vystačit si tak musíte s běžnými přípravky na ochranu barvy vlasů. Ty obsahují zvýšené množství ochranných látek napomáhajících udržet intenzivní barvu vlasů.

Po vyblednutí červené barvy použijte barevný šampon. Barva na vlasy díky němu znovu oživne.

Jak již bylo řečeno, červený pigment je velmi citlivý na světlo, resp. na UV záření. Platí to jak pro barvené tak přírodní barvy. Z toho důvodu se doporučuje používat ochranné prostředky proti UV záření a zbytečně se nevystavovat přímému polednímu slunci. Přípravků s touto ochranou je více a můžete si vybrat podle potřeby.

Jednou týdně dopřejte svým vlasům zvláštní péči v podobě masky. Masky na vlasy obsahují důležité složky, které pomáhají vlasy regenerovat a zacelovat. Díky tomu barva vydrží déle.

Barveným vlasům nesvědčí časté mytí, protože tím se barva vymývá. O to více jim nesvědčí chlorovaná voda, která má na vlasy ještě větší „vymývací“ účinek. Návštěvu bazénu proto odložte pokud možno na jindy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Rady, tipy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.