S detekcí kovu proti organizovaným skupinám

Ročně přicházejí maloobchodníci o značné částky peněz kvůli organizovaným skupinám zlodějů. Vyzbrojeni speciálními taškami, si z obchodů odnášejí klidně i zboží z celého regálu. Účinně se proti nim bránit dá snad jen pomocí detekce kovu.

Jak pracují organizované skupiny při krádeži v obchodě

Organizované skupiny zlodějů se snaží o překonání bezpečnostních opatření pomocí speciálně upravených tašek a kabátů, které vybaví vícevrstvým alobalem. Tento trik jim umožňuje v podstatě pohodlnou krádež zboží i s RF a AM ochrannými prvky. Zboží mizí z regálů často i s ramínkama.

Tyto skupiny jsou často velmi nenápadné a lze je tak těžko rozpoznat. Často se mohou tvářit jako rodina na nákupu nebo pár. Účastníci v těchto skupinách jsou různého věku i pohlaví. Ohlídat takové skupiny není často vůbec lehké. Zatím nejosvědčenějším způsobem je detekce kovu. Spolu s kamerovým systémem tvoří vhodné zabezpečení.

Sledujte co se v obchodě děje

Důležité je neustále sledovat dění v obchodě. Pro to je ideální funkční kamerový systém. Jednak vám může pomoci odhalit slabá místa, zákoutí obchodu, které zloději vyhledávají a jednak je následný záznam pomáhá usvědčit. Nespoléhejte se vždy na práci zaměstnanců, protože na ty jsou takové skupiny připravené. Část odvede jejich pozornost a zatímco se jim zaměstnanci věnují a snaží se plnit všechna jejich přání na velikost a podobně, jejich druzi plní tašky zbožím.

Detekce kovu

Detekce kovu je vlastně volitelný doplněk k detekční anténě, bráně chcete-li. Detekční anténa se systémem detekce kovu zaznamená osobu snažící se projít skrz i s alobalovou vycpávkou. Navrstvený alobal často používají organizované skupiny, ale i samostatní zloději, aby dokázali odcizit velké množství zboží. V případě, že anténa s instalovaným systémem detekce kovu zaznamená takovou osobu, upozorní obsluhu pomocí vibračního pageru nebo světelného či zvukového signálu.

Výhody detekce kovu:

  • Instalace je možná pro neomezený počet bran.
  • Vhodný pro otáčivé dveře.
  • Vhodný pro posuvné dveře.
  • AlertQuickPager integrace.
  • Kompatibilní s RF.
  • Kompatibilní s AM.
  • Kompatibilní s EM.
Příspěvek byl publikován v rubrice Rady, tipy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.