Péče o světlé vlasy. U šamponu to jen začíná

Ať jsou darem přírody nebo výsledkem barvení, blond vlasy potřebují více péče než tmavší odstíny vlasů. Plavovlásky od přírody se často také potýkají s mnohem jemnějšími vlasy než brunetky.

Co se péče o vlasy týče, mají to blondýnky jednoznačně těžší než jejich kolegyně s hnědými, černými nebo rezavými vlasy. Blondýnky vzbuzují pozornost a přitahují okolní pohledy a je jedno jestli se jedná o blond vlasy pravé nebo ty chemicky upravené. Každopádně ale světlé vlasy ať už karamelové, platinové, nebo popelavé, zkrátka blond jsou jemnější než ty tmavé a častým barvením a úpravou se více poškozují, ztrácí lesk a zůstávají bez života.

Posilující přípravky pro blond vlasy

Aby vaše blond vlasy zůstaly zdravé, doporučují vlasový odborníci používat panthenol, který vlasům dodá potřebnou vlhkost. Pomáhá také přírodní kukuřičný vyživující olej. Pro zvýraznění zlatých a stříbrných tónů existují také speciální přípravky vlasové kosmetiky, které jsou běžně k dostání. Tyto přípravky zintenzivňují barvu vlasů, odrážejí světlo a dodají Vašim vlasům lesk. Pokud ve Vašich blond vlasech objevíte zelený proužek, také není důvod k panice. Díky zlatému oplachu se tohoto nechtěného zbarvení snadno a rychle zbavíte.

Chcete-li posílit Vaše vlasy od kořínků, kupte si v lékárně vitamíny pro vlasy, které příznivě ovlivňují růst nehtů a mohou vás zbavit akné. Výborné jsou také pravidelné masáže hlavy, které zlepšují cirkulaci krve ve vlasové pokožce, čímž se k vlasovému folikulu dostane více živin. Provádějte jednou měsíčně lázeň vlasů ve vodě s vyluhovaným heřmánkem. Vaše vlasy tak získají lesk. Pokud chcete Vaše vlasy v létě přírodně zesvětlit, naneste na ně šťávu z citronu a jděte se slunit. V létě je třeba také dbát na ochranu před UV zářením. Světlé vlasy obsahují totiž daleko méně melaninu než vlasy tmavé a slunce tak může podstatně snadněji poškodit nechráněný vlas.

Vlasy odbarvené případně barvené na blond potřebují samozřejmě důkladnou péči. Je nutné používat celou řadu přípravků a kvalitní šampon je jen začátek, dále jsou to kondicionéry, masky, kůry až po séra na poškozené konečky vlasů.

Šampony pro světlé vlasy

Šamponů na blond vlasy existuje mnoho druhů, je však třeba pečlivě zvážit jejich výběr. Musí nejen odpovídat typu vlasů (mastné, suché, lámavé, slabé), ale také dalším kritériím. Pro regeneraci po pobytu na sluníčku jsou výbornými pomocníky šampony s extrakty z aloe vera, kopřivy, rozmarýnu a arniky. Šampon zásadně nikdy nedáváme přímo do vlasů, ale nejprve jej rozetřeme v dlaních. Při oplachování nešetříme vodou.

Kondicionéry, balzámy pro světlé vlasy

U šamponů však správná péče nekončí. Šampon je základ, ale péči doplňte i o další pečující přípravky. Blond vlasy jsou velmi jemné a často vysušené, je tedy dobré používat kondicionéry a hlavně balzámy. Nespoléhejte však na balzámy, které po umytí vlasů nanesete a po jedné minutě máte smýt, lepší efekt mají balzámy, které mají na vlasech zůstat déle. Výborné jsou také přípravky, které nanesete po umytí do vlhkých vlasů a již je nesmýváte. Při jejich používání se dostaví viditelné zlepšení kvality Vašich vlasů.

Znamená to tedy, že čím světlejší vlasy máte, tím více péče jim musíte věnovat. A ano okolí si toho jistě všimne a náležitě to ocení. Kdo Vám ale bude vděčný nejvíce, to jsou Vaše vlasy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Rady, tipy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.