Účesy pro každou příležitost

Vlasy jsou naší vizitkou a vypadají hezky rozpuštěné, ale i upravené do různých účesů. Právě pomocí účesu můžeme měnit svůj vzhled a přizpůsobit jej různým společenským příležitostem. Do kanceláře či školy zvolíme jiný styl než na diskotéku či ples. Pokud nemáte žádnou šikovnou kamarádku kadeřnici, která by Vám pomohla vytvořit okázalý účes, nebo nemáte čas na tvorbu složitých účesů, ukážeme Vám několik účesů, které zvládnete bez cizí pomoci a během chvilky.

Elegantní drdol

Drdol je ideální účes na večírek. Pokud je stočený nízko nad krkem, zvýrazňuje rysy tváře a představuje perfektní doplněk ke slušivým večerním šatům. Jak takový drdol vytvořit? Na vlhké vlasy se nanese malé množství pěnového tužidla a potom se vysuší. Vlasy se stočí do drdolu hned u krku a sepnou sponkami. Celý účes se zafixuje lakem na vlasy. U tohoto účesu hraje důležitou roli kvalitní vlasová kosmetika, která zajistí účesu dlouhodobou fixaci, udrží pružnost a přirozenou měkkost vlasů a díky níž účes vydrží celou noc. Spolehnout se můžete na značky jako je Wella, Schwarzkopf, Goldwell a další profesionální kosmetiku.

Francouzský drdol

Jednoduchého francouzského drdolu se docílí stočením všech vlasů na jednu stranu směrem odspodu nahoru tak, aby následně bylo možné stočený zbytek schovat z otevřené strany pod vlasy. Z vrchní strany se k uchycení drdolu k hlavě použije šroubovitá vlásenka. Tento typ vlásenek se šroubovitým pohybem stočí do účesu, čímž dojde k pevnějšímu spojení. Pro jistotu lze použít další dvě i tři vlásenky. Pro slavnostnější chvíle můžete použít vlasové ozdoby a drdol ze strany ozdobit.

Smyslné vlny

Tento účes je ve stylu hvězd „starého Hollywoodu“. Není na tom nic zvláštního – smyslné vlny působí velmi žensky. Proto je tento účes přímo ideální pro schůzku s mužem vašeho srdce. Jak tento účes vytvořit? Konečky vlasů podtočte kulmou a následně vlasy jemně rozčešte. Po straně utvořte pěšinku a vlasy sčešte na opačnou stranu. Během práce s kulmou chraňte vlasy ochranným přípravkem. Dobře poslouží například Wella Styling Dry Thermal Image. Tento sprej vytváří na vlasech vysoce ochranný film proti působení tepla.

Vysoký uzel

Na večírek se bude hodit vysoký uzel, který zeštíhlí obličej a díky němuž budete vypadat mladší. Vlasy sepněte do vysokého ohonu, lehce jej natupírujte a pak jej oviňte okolo. Vzniklý uzel připevněte sponkami a zafixujte lakem. Jestliže máte citlivou pokožku hlavy, zvolte šetrný přípravek, který zároveň propůjčí účesu dlouhodobé a elastické zpevnění.

Přidávaný cop

Chcete originální účes na všední den? Zkuste přidávaný cop. Tento praktický a zároveň zajímavý účes vypadá velmi originálně. Jak takový účes vytvořit? Po straně utvořte pěšinku a od pravého ucha upleťte přidávaný cop. U levého ucha jej stáhněte gumičkou a zbytek vlasů nechte volně splývat.

Rockový styl

Pokud se chystáte na rockový koncert a chcete vypadat jako zlobivá holka, nechte se inspirovat naježeným stylem, pro který jsou nejvhodnější krátké vlasy. Jak tento účes vytvořit? Vlasy silně natupírujte a zpevněte je lakem na vlasy. Volte vlasovou kosmetiku, která propůjčí účesu dlouhodobou a elastickou fixaci. Pramínky vlasů se neslepí a účes přitom vydrží po dlouhou dobu. Pokud jste extravagantní typ, přidejte do vlasů hřeben s ostny. Pro tento účes zvolte silně tužící přípravek. Ideální je pěnové tužidlo, které se dobře do vlasů vtírá, ale použít můžete i gel. Vyzkoušet můžete třeba extra silné pěnové tužidlo Black Forte, Vitalitys Effecto Strong Hold nebo Wella Styling Finish Stay Styled.

Divoký culík

Do vlhkých vlasů se nastříká trocha tužidla a vysuší se. Horní část hlavy až ke krku se uhladí sprejem s leskem a jeden úzký pramen vlasů se dá na stranu, ze zbytku se udělá nízký culík a zajistí se gumičkou. Pak se vezme volný pramen a otočí se kolem gumičky, aby se úplně schovala. Konec se zastrčí pod vlasy a pro jistotu se ještě upevni krátkou pinetkou. Pak se pomocí laku vlasy natupírují. Po tomto účesu by měla následovat regenerace vlasů a vlasy by se neměly násilně rozčesávat, ale měly by být ošetřeny kondicionérem nebo maskou, aby důkladně zregenerovaly.

Příspěvek byl publikován v rubrice Rady, tipy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.