Snubní prsteny z karbidu wolframu

Snubní prsteny z karbidu wolframu

Wolframové snubní prsteny nabízejí elegantní moderní styl za příznivé ceny, ale je wolfram správný kov pro Vaše snubní prsteny? Použijte tohoto užitečného průvodce snubními prsteny, který vám nabídne klady a zápory, charakteristiku wolframových snubních prstenů.  


Charakteristika snubních prstenů z karbidu wolframu

Co je wolfram přesně je? Chemický prvek, známý také jako Wolfram má řadu úžasných vlastností. Ze všech známých kovů má wolfram nejvyšší bod tání a nejvyšší pevnost v tahu. To je extrémně odolný a velmi vzácný. Wolframové snubní prsteny však nejsou vyrobeny z čistého wolframu, ale z karbidu wolframu. Čistý wolfram je příliš obtížně pracovatelný, takže wolframu, který se používá pro průmyslové uřití a na výrobu šperků je směsí několika prvků.

Karbid wolframu je vytvořen spojením wolframu a uhlíku. Výsledkem je velmi jemný prášek, který se smíchá s pojivem jako je nikl nebo kobalt. Takto je vytvořena sloučenina, která může být použita k výrobě např žiletek nebo snubních prstenů.

 

Wolframové snubní prsteny mají mnoho vlastnosztí čistého wolframu, vysoký bodem tavení a dále vysokou pevnost v tahu. Prsteny jsou také extrémně odolné proti poškrábání, mají charakteristicky šedou barvu.

 

Snubní prsteny z wolframu jsou lehce tepelně a elektricky vodivé. Běžným mýtem je, že prsteny z wolframu nemohou být sundány během mimořádných situací. Není to tak, lze je odtranit pomocí speciálních nástrojů pro toto určených.

 

Prsteny z wolfamu jsou poněkud těžké, ve skutečnost jen o velmi málo težší než prsteny ze 14ti kt zlata.

 

Wolfam je ten nejlepší tvrdý materiál pro výrobu snubních prstenů!

 

Kvalitní Snubní prsteny z wolframu jsou vyrobeny směsí karbidu wolframu a pojivy niklu. Zatímco nikl osažený v bižuterijních slitinách může u některých lidí způsobovat alergie, množství niklu v karbidu wolframu je velmi nízké a navíc úzce spojené s jinými atomy. Riziko alergie je tak velmi nízké.  

Jsou prsteny z karbidu wolframu křehké?

Než se rozhodnete pro snubní prsteny z karbidu wolframu, zde najdete vše, co potřebujete vědět o trvanlivosti karbidu wolframu: Karbid wolframu je extrémně odolný, odolnější než zlato, palladium, stříbra nebo platina a vysoce odolný vůči poškrábání, na druhou stranu je ale relativně křehký. To znamená, že v případě, že je na prsten vyvolán dostatečný tlak, praskne na rozdíl od prstenů ze zlata nebo platiny, které se poškodí deformací.

 

Jak křehké jsou snubní prsteny z wolframu?

Snubní prsteny z kvalitního karbidu wolframu neprasknou, pokud na prsten nebude vyvinuta skutečně extrémní síla. A někteří lidé tento fakt preferují. Například muži pracující v průmyslu, při obrábění kovů nebo často manuálně manipulující s těžkými náklady s si právě z těchto důvodů volí snubní prsteny z wolframu, jsou takřka nepoškoditelné.  


Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody snubních prstenů z karbidu wolframu?

Výhody prstenů z karbidu wolframu? Snubní prsteny z karbidu wolframu jsou extrémně odolné proti poškrábání a jsou odolnější než mnoho jiných tradičních kovů používaných na výrobu snubních prstenů. Prsteny jsou k dispozici vprovedních vysoký lesk i v matné povrchové úpravě. Ačkoliv jsou prsteny z wolframu vysoce kvalitní, jsou dostupné v cenách mnohem dostupnějších než snubní prsteny ze zlata nebo platiny. Wolframové prsteny jsou také odolné vůči rzi a změně barvy a nevyžadují žádnou dodatečnou povrchovou úpravu.


Nevýhody prstenů z karbidu wolframu?

Hlavní nevýhoda je, že velikost prstenů nejze měnit. Vzhledem k vysoké tvrdosti nejle do wolframových prstenů zhotovit rytinu.

Příspěvek byl publikován v rubrice E-shop, Nakupování se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.