ÚDRŽBA A ČIŠTĚNÍ PVC PODLAH

PVC lze jednoduše vysávat či vytírat. K vytírání rozhodně nedoporučujeme používat domácí  prostředky určené k mytí nádobí. Tyto odmašťovače mohou poničit ochrannou PUR (polyuretanovou) vrstvu a podlaha se vám může začít rychleji špinit, což znamená častější vytírání. Na PVC by se mohly časem vyskytnout i barevné skvrny, které nelze odstranit. U podlahovin bez PUR to platí dvojnásob.

 

Všechny aktuální kolekce bytového PVC mají z výroby nanesenou ochrannou vrstvu z polyuretanu (PUR). Ta výrazně usnadňuje a zlevňuje údržbu a čištění. Každé PVC má totiž mikroprasklinky, do kterých se snadno zanáší špína. PUR je velmi odolná kompaktní chemická látka, která se zalije do těchto pórů, a PVC nepřijímá špínu tak snadno, jako např. vosky.

 

Je třeba si uvědomit, že špína se postupně zanese do každého povrchu, otázkou je, jak dlouho to bude trvat. Stejně jako u všech ostatních podlahovin lze PVC mimo mytí navíc dodatečně ochránit další vrstvou. Špína se pak během používání zažírá do této ochranné polymerové vrstvy a neprostupuje do samotného materiálu. Tyto ochranné nátěry se nanášejí obyčejným vytíráním, a to buď hned na novou podlahu (ideální varianta) nebo po dokonalém umytí nečistot či starých vrstev.

 

Prostředky pro běžné denní vytírání i pro dlouhodobé ošetření podlah nabízí firma J&H úklid.

 

V rámci pravidelného úklidu provádíme pravidelnou denní údržbu PVC, CV, linolea, marmolea, vinylových a elastických podlah, která je důležitá pro dlouhou životnost každé elastické podlahy. Nabízíme jednorázový úklid a čištění, které zahrnuje odstranění zaschlých barev a hloubkové čištění podlah po rekonstrukcích a stavbách, kdy jsou podlahy vystaveny vysoké zátěži a prachu.

 

A co na to J&H Úklid?

Pokud se rozhodnete využít služby naší úklidové firmy, jsme tu pro Vás k dispozici 24 hodin denně / 7 dní v týdnu / 365 dní v roce. Provádíme kompletní úklidové služby – strojové čištění všech druhů podlah, čištění kožených sedaček, mytí oken, čištění koberců, ale spoustu dalších úklidových služeb v lokalitách Praha, Brno, Vyškov, Slavkov, Prostějov, Olomouc, Zlín a další města ČR.

Příspěvek byl publikován v rubrice Služby se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.