Akrylové nehty: Klady a zápory

Akrylové nehty jsou populární, ale jsou to pravé pro vás? To je otázka na kterou nikdo přesně neodpoví, ale jsou jisté faktory které je potřeba zvážit a které vám pomohou se rozhodnout. V tomto článku najdete výhody i nevýhody akrylových nehtů.

Akrylové nehty jsou velmi odolné, jsou tedy vynikající volbou pro ty lidi, kteří mají tendenci si nehty okusovat nebo pracují v náročném prostředí. U takto těžce pracujících lidí jsou vhodnější akrylové nehty než se pokoušet pěstovat své vlastní nehty.

Akryl může také být vhodným výběrem pro ty, kteří mají problém se svými nehty. Pokud máte například obroušené nebo zlomené nehty, budou akrylové nehty vypadat lesklejší a silnější. Pokud se o akrylové nehty budete správně starat, vydrží déle než přírodní nehty, které jsou leštěné, což je další faktor pro volbu akrylových nehtů. Trvanlivost je jeden z nejčastějších výběrů akrylových nehtů.

Na negativní straně, bez ohledu na to, jak dobrý je nehtový technik je to že akrylové nehty nebudou nikdy vypadat jako pravé přírodní nehty. Existuje několik technik, díky kterým budou akrylové nehty vypadat jako skutečné, ale nikdy výsledek nebude 100%. Akrylové nehty jsou také náročné na čas, hlavně při první aplikaci. Následné doplnění akrylu při růstu již není tak časově náročné.

Ačkoliv akrylové nehty dodávají sílu přírodním nehtům, nechrání je před poškozením ve všech okolností. Pokud jsou akrylové nehty poškozené vrypem nebo prasknutím, může se poškodit i váš vlastní nehet. Také je potřeba opatrnosti při odstraňování nehtů, pokud jsou akrylové nehty špatně nalepeny, může při odstraňování dojít k poškození nehtového lůžka.

Mnozí lidé nemají rádi vůni akrylových nehtů při jejich aplikaci. Použité materiály vydávají při smíchání silný zápach a to může být nepříjemné pro lidi, kteří mají dýchací problémy nebo jsou citlivý na chemické látky. Proto je velmi důležité při práci s akrylovými nehty důkladně větrat.

Tento článek o výhodách a nevýhodách akrylových nehtů má za úkol vám pomoci si vybrat mezi akrylovými a gelovými nehty. Pokud se rozhodnete je vyzkoušet a nebudou vyhovovat, nic se neděje, akrylové nehty jsou bez problémů sundat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Služby se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.