Knihkupectví ArtBos nabízí – Věk zázraků

Internetové knihkupectví ArtBos nabízí na svých stránkách Věk zázraků – román, který otřásl vydavatelským světem. Téma románu je pozoruhodně aktuální ve světle událostí, které se odehrály v Japonsku. Nyní víme, že mohutné zemětřesení, jež zemí otřáslo 11. března 2011, posunulo planetu o několik palců z její osy, čímž se pozemský den o zlomek sekundy zkrátil.
http://www.artbos.cz/zbozi/8813/Vek-zazraku.htm

V děsivě prorockém románu Věk zázraků, vyprávěném hlasem jedenáctileté kalifornské dívky Julie, otřese planetou zemětřesení, které však způsobí opačný efekt. Rotace Země se zpomaluje a dny se dlouží, zprvu o šest minut, pak o dvanáct, potom o čtyřiadvacet. Když se tento jev – známý jako „zpomalování“ – ustálí, dny se prodlužují na osmačtyřicet hodin, gravitace slábne, ptáci přestávají létat a astronauti se ocitají bez pomoci daleko od Země.

Apokalyptický příběh očima jedenáctileté dívky, která se jednoho rána vzbudí a zjistí, že svět se začal zpomalovat. A dny se prodlužují a prodlužují…

Děsivě prorocký román, v němž mohutné zemětřesení vychýlí Zemi z její osy, získal smlouvu na půl milionu dolarů, než ekonomika způsobila pád cen a zálohy poskytované vydavateli prudce klesly. Nakladatelství Simon & Schuster nakonec zvítězilo nad ostatními vydavateli v soutěži o román Věk zázraků v pětikolové aukci, jež došla až k nabídkám v zalepených obálkách.
Literární agentka Cathryn Summerhayesová, která smlouvu sjednala, mluví o „nejsoupeřivější aukci, jaké kdy měla příležitost se zúčastnit“. Stejně nadšení byli i mezinárodní vydavatelé: nakladatelství Random House US knihu koupilo za milion dolarů a značné sumy padly i v Itálii, Španělsku, Německu a jinde.
Podle vydavatelské manažerky nakladatelství Simon & Schuster Suzanne Baboneauové je to „román velkých idejí, ale naprosto nohama na zemi, napsaný křišťálově jasně a v nádherném rytmu“, lidské drama viděné očima dítěte. „Je třeba se nevěřícně zastavit, ale přitom právě teď se člověk podívá z okna a pomyslí si: tohle by se mohlo stát.“

Věk zázraků provází i další neobvyklá okolnost, vydavatelé se shodli na přesném datu vydání. Je to dnes 21. červena – nejdelší den v roce

Internetové knihkupectví ArtBos.cz
http://www.artbos.cz/

ArtBos.cz – Internetové knihkupectví zaměřené zejména na alternativní a přírodní léčení, duchovní růst a esoteriku. Tarotové karty a široký sortiment magických a věšteckých pomůcek.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.