Základy rodinného domu rychle a spolehlivě

Plánujete výstavbu rodinného domu? Pokud už máte hotovou projektovou dokumentaci, ale stále jste ještě nenašli vhodnou stavební firmu – nebo si část činností chcete dělat svépomocí – máme pro vás několik tipů, jak urychlit zahájení výstavby. Základy si pravděpodobně sami nevykopete, víme však, jak jejich realizaci uspíšit.

Obraťte se na profesionální firmu

Ve společnosti Bagrování Praha si jistě budou vědět rady i s vaší zakázkou. Jedná se o profesionální firmu, která nabízí své služby v Praze a v jejím okolí. Mezi její klienty patří jak samotní občané, tak i různé firmy. Specializuje se na rozmanité zemní práce a poskytuje celou škálu služeb v oblasti stavebnictví.

Jejich pomoc tedy využijete nejen při základech, ale také třeba na rozhrnutí a naložení zeminy či jiných stavebních materiálů, na terénní úpravy, na bourání betonů a asfaltů, na výkopové práce pro ploty, bazény či kanalizaci, na různé bourací a demoliční práce v Praze nebo na ukládku zeminy.

Pozor na kvalitu základů pro rodinný dům

Základy pro rodinný dům vám nedoporučujeme kopat pouze ve vlastní režii, protože musí být dokonalé přesné a rovinné. Jestliže na nich vzniknou nějaké nerovnosti, mohou přinést výrazné komplikace do budoucna. Kromě samotného projektu budete potřebovat také odborný geologický a radonový průzkum.

Základy nejsou otázkou jednoho dne. Například ve společnosti Bagrování Praha dělají základy tři až čtyři dny od prvního kopnutí. Nejprve se sejme ornice, poté se připraví prostor pro bagry a nákladní automobily a nakonec se vytyčí plánovaná stavba. To vše samozřejmě musí být v souladu s projektovou dokumentací investora.

Pro základy rodinných domů se kromě techniky využívá také ruční práce, protože je nutné výkop vždy pečlivě vyčistit. Následně se vybetonují základové pasy, instalují se ocelové armatury a po vytvrdnutí betonu se může začít s výstavbou. Ve společnosti Bagrování Praha vědí, co dělají a vždy vám proto rádi poradí a pomohou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Služby, Stavebnictví. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.