Aktuální novinky ze světa ERP, CRM a AI

Asociace za lepší ICT řešení přináší pravidelné shrnutí zajímavých článků z odborného tisku a specializovaných webů z uplynulého čtvrtletí z oblastí ERP, CRM, DMS, AI, BI, digitalizace, datových center a chatbotů.

ERP, CRM a DMS

Poslední čtvrtletí roku 2019 v odborných článcích přineslo přehledy trendů, které se dají očekávat v ERP a CRM systémech v příštím roce. K hlavním trendům patří cloudová řešení ERP a CRM, která umožňují jednodušší správu systémů, snadné propojení různých modulů a uživatelskou přívětivost. Díky cloudovému řešení také vzniká možnost práce v podnikovém systému i na mobilních zařízeních. V příštích dvou až třech letech má do ERP systémů přibýt modul pro blockchain, který pomůže s důvěryhodným uchováním dat.

S novým rokem přichází i možnost změny nebo koupě nového ERP/CRM/DMS systému, a proto se články zaměřují na tipy jak správně nový podnikový systém vybrat a jak ho správně implementovat do firemního systému. Podle odborníků je vždy nejdůležitější zvážit za jakým účelem si nový systém pořizuji a jakého cíle s ním chci dosáhnout. Také se zdůrazňuje dobrá vzájemná komunikace s dodavatelem ERP/CRM/DMS, která je nezbytná pro správné dodání a nastavení firemních aplikací. Důležité je také už od začátku do implementace zapojit zaměstnance a důkladně je s novým systémem seznámit. 

Články a rešerše ERP, CRM a DMS najdete ZDE.

AI, BI, chatboti

Na vzestupu bude v novém roce 2020 podle řady odborníků BI a analýza dat. Vyspělí uživatelé BI nyní přecházejí na prediktivní analýzu a širší využití realtimových dat pro činnosti s vysokou návratností, např. individuálně cílená produktová doporučení v reálném čase nebo vyhodnocování individuální výkonnosti v reálném čase. BI systémy jsou také vylepšovány díky umělé inteligenci a jejím možnostem zpracovávání a analýzy dat. 

Umělá inteligence se prosazuje jako jasný trend ve všech oblastech, jednou z nich je například oblast personalistiky, ve které předvýběr uchazečů o pracovní pozici provádí umělá inteligence podle zadaných parametrů s cílem určit ty, které jsou na základě empirických dat těmi nejvhodnějšími kandidáty. Roboti někdy dokonce řeší i přímou komunikaci a dotazy prostřednictvím chatu. Chatboti se také uplatňují v e-shopech nebo i v oblasti cestovního ruchu, kde pomáhají efektivně řešit zákaznické dotazy. Do umělé inteligence budou v nejbližších letech nejvíce investovat firmy ze sektoru maloobchodu a bankovnictví. V České republice se šedesát procent firem chystá implementovat nástroje umělé inteligence. Firmy vidí hlavní přínos konverzační umělé inteligence spolu s analýzou interních a externích dat při interakci s koncovými zákazníky. S mohutným celosvětovým nástupem umělé inteligence souvisí i rozvoj této větve kybernetické bezpečnosti.

Články a rešerše na téma AI, BI, a chatbot najdete ZDE.

Datová centra

Během posledních dvou let došlo k významnému zvýšení poptávky po službách datových center. Hlavní hnací silou rostoucí poptávky je silný nárůst generovaných dat, což následně vyžaduje jejich zpracování a uložení. Datové centrum je výhodnější než cloud, zejména pokud jde o výkonnost, dodržování pravidel a předpisů a také náklady. Je také lepší z hlediska fungování analytických nástrojů v reálném čase. Jaký se očekává vývoj v oblasti datacenter? Jednoduché datové centrum se bude postupně vyvíjet tak, aby bylo schopno držet krok s rostoucí poptávkou a umožnit organizacím využít obrovské příležitosti, která získaná data nabízejí. Do vývoje datových center se také promítne nástup umělé inteligence.

Cloud computing je dnes technologií hlavního proudu. Kromě běžných infrastruktur jako Iaas, SaaS nebo PaaS se objevuje i nový pojem XaaS (všechno jako služba). XaaS zahrnuje každou výpočetní službu poskytovanou přes internet, placenou na základě flexibilního modelu spotřeby. Prosazuje se i hybridní cloud, který je perspektivním řešením pro malé a střední podniky. Hlavními lídry v cloudových platformách jsou Amazon AWS, Microsoft Azure a Google Cloud.

Články a rešerše pro datová centra najdete ZDE.

 

Kontakty:

Asociace za lepší ICT řešení, o.p.s.
Husinecká 903/10
13000 Praha 3

IČ: 016 74 846

www.lepsi-reseni.cz
office@lepsi-reseni.cz
(+420) 226 259 729

Příspěvek byl publikován v rubrice Rady, tipy, Služby, Vzdělání. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.