Co vše by nemělo chybět v kvalitním kadeřnictví?

Pokud vstoupíte do kadeřnického salonu, očekáváte také určitou úroveň služeb, ale také vybavenost, například pokud hovoříme o kadeřnickém nábytku. Popišme si, co by nemělo chybět ani v tom základním kadeřnictví, do kterého se vejdou sotva tři osoby. Nezáleží na velikosti kadeřnictví, ale vždy na tom, jestli budou zákaznice i zákazníci spokojeni.

Nábytek pro komfort všech

Základním kadeřnickým nábytkem je nesporně kadeřnické křeslo. A co je u něj primárně důležité? Za prvé je to pohodlnost, za druhé pak možnost variabilního nastavení podle postavy daného klienta. Kadeřnická křesla si zaslouží velkou pozornost také z hlediska designu, přece jen by měla korespondovat s ostatním nábytkem a s vaší obchodní filozofií.

Mycí boxy pro klienta i kadeřníka

Ale nejsou to jen kadeřnická křesla, která hned na první pohled zaujmou uvnitř kadeřnictví. Také se jedná o nezbytné kadeřnické mycí boxy, nebo kadeřnické taburety. Ty jsou vlastně takovou menší a často pojízdnou židličkou, která umožní kadeřnici nebo kadeřníkovi pohodlnější práci v nepohodlných polohách. Není důležitý jen komfort klienta, ale také samotného kadeřníka.

Obslužné pulty

Rovněž kadeřnické obslužné pulty se řadí do nábytku kadeřníků, který je v podstatě nezbytný. Tak především je jeho součástí větší zrcadlo, do kterého se bude stříhaný dívat a případně hodnotit stav a vzhled svých vlasů. Samo sebou je ale užitečný také pro kadeřníka, který jednak sleduje vše v zrcadle, pomůcky si může uložit na pultík nebo do některých poliček a šuplíků. Obslužný pultík by měl být co nejvíce po ruce, aby nemusel kadeřník běhat po místnosti.

Kosmetické a kadeřnické přípravky

V každém kvalitním kadeřnictví by neměly chybět vlasové pomůcky a kosmetické přípravky. Nejprve se tedy pozastavme u pomůcek, mezi které se řadí nejen kadeřnické nůžky, ale také hřebeny, kartáče, natáčky, kulmy, fény, holicí strojky, břitvy, kosmetické štětce a mnoho dalšího vybavení. Vlasová kosmetika je jednoznačně nutností, ať už potřebujete vytvořit trvalou nebo zajistit narovnání vlasů.

Příspěvek byl publikován v rubrice Služby, Zdraví, životní styl se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.