Obkladové pásky vs. lícové cihly

Řadíte se mezi příznivce přírodních, tradičních stavebních materiálů? Zvažujete, jaký materiál odpovídající tomuto aspektu je staletími ověřený a trvalý, a který by mohl slušet i vašemu domu a jeho okolí? Jednou z možností je řešení fasády pomocí fasádních cihel, které bývají označovány rovněž jako cihly lícové, cihly klinker či lícovky. SpolečnostKlinker Centrum s.r.o. vám kromě lícových cihel může nabídnout i alternativu obkladu fasády ve variantě fasádních páskůobkladové pásky. K většině lícových cihel je dostupný obkladový pásek ve stejném dezénu. Je tak možná kombinace obkladu fasády z lícových pásků a např. vyzdívka plotu z lícových cihel při zachování jednotného vzhledu mateirálu.

Cihlové obkladové pásky – vzhled masivního lícového zdiva

Cihlové pásky se stejně jako lícové cihly vyrábějí strojově nebo ručně – řezáním z lícových cihel. V nabídce jsou samozřejmě i rohové varianty pásků pro řešení obkladu rohových částí (nároží, ostění atd.). Dnešní trh nabízí širokou škálu cihlových pásků v různých odstínech, formátech a s různou strukturou povrchu. Síla lícových pásků se může pohybovat v rozmezíod 6 až po25 milimetrů. V případě, že fasádu svého domu obložíte lícovými pásky či pásky klinker, nikdo na první pohled nerozezná, že se nejedná o masivní lícové zdivo.

Jak pomocí fasádních pásků oživit starou fasádu

S cihlovými pásky se pracuje vcelkujednoduše–je možné je lepit v podstatě na jakýkoliv rovný a pevný podklad a pracovat s nimi téměř stejně jako s jinými běžnými obklady. Ke stávajícímu podkladu se lepí pomocí speciálních lepidel a následně se spárují příslušnými spárovacími hmotami. Fasádní pásky je možné dodatečně ošetřit speciálními přípravky, které zvýší jejich povrchovou ochranu vůči usazování nečistot (např. prachové částice, mechy,..). Nalepením obkladových pásků můžete celkem jednoduše oživit starou fasádu. Mohou být i vhodnou variantou úpravy fasády při použití kontaktního zateplovacího systému.

Specialisté společnosti Klinker Centrum s.r.o. vám rádi pomohou zorientovat se v sortimentu lícových cihel a obkladových pásků, doporučí vhodné materiály pro váš projekt, zpracují nezávaznou cenovou nabídku šitou na míru a rovněž doporučí ověřenou realizační firmu, která má s tímto druhem materiálu bohaté zkušenosti.

Příspěvek byl publikován v rubrice Stavebnictví se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.