Vyberte ty pravé závěsy pro váš interiér

Chcete trochu okořenit interiér něčím svěžím a neokoukaným? Nemusíte hned měnit veškeré vybavení. Nabízí se dostupný a rychlý způsob, jak interiéru dodat nový vzhled. Vyberte si nové závěsy! Budete překvapení, jaký rozdíl to udělá.

Barva závěsů

Jakou budou mít závěsy barvu, záleží především na osobních preferencích každého jedince. Dalším kritériem je také ostatní vybavení, styl a dekorace v interiéru, které se měnit nebudou. Všechno musí samozřejmě perfektně ladit. I tak různé barvy mají různý účinek.

  • Teplé odstíny barev jako je například červená, žlutá nebo růžová mohou přidat trochu života do jinak klidné místnosti.
  • Studené barvy jako je šedá, bílá nebo modrá dodávají prostoru jemný vzhled.
  • Zelené a hnědé odstíny navozují příjemnou zemní a přírodní atmosféru.

Délka závěsů

Záleží víceméně na každém z vás, ale stejně jako u barev zde platí jisté principy. Důležité je, aby se závěsy opticky hodily k oknu a nepřekážely. Delší závěsy opticky prodlouží okno a zvětší vnímání výšky v interiéru. Dlouhé závěsy také dodávají prostoru více formální vzhled, kdežto krátké závěsy k parapetu spíše neformální atmosféru. Kratší závěsy se výborně hodí například do kuchyně. Delší zas do obývacího pokoje.

Propustnost světla

Skrz zatažené závěsy je zpravidla propustnost světla velmi nízká. Proto často slouží především pro dekorativní účely a propustnost světla se reguluje pomocí záclon. To platí především pro obytné domy a byty, kde je přeci jenom za dne vítána velká propustnost světla. I přesto je vhodné se informovat u konkrétního prodejce, jak závěsy propouštějí světlo. Popřípadě jaké jsou na tento údaj vaše požadavky. Závěsy jsou vhodné pro zatemnění i velkého prostoru. Současně fungují jako dobrá akustická clona.

Garnýže a kolejničky

Mají funkci dekorativní i praktickou. Je důležité rozhodnout se, na co své závěsy zavěsíte. Zamyslete se nad materiálem, jak se bude hodit do interiéru. Vhodně sladěné závěsy dokreslují interiér a to jak klasický, tak moderní.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům, byt, zahrada se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.