Pro obnovu vlasů – keratin

Slovo keratin se ve spojení s vlasy objevuje často. Mluví se o jeho zázračných účincích a skvělém efektu. Silné a zdravé vlasy – to jsou jen dvě z mnoha veličin zmiňujících se v souvislosti s keratinem. Co to tedy ten keratin je a jakou roli hraje při péči o vlasy?

Keratin – základ každého vlasu

Keratin je základní složka vlasu. Každý vlas je totiž tvořen z 90% právě keratinem. Zbytek tvoří voda a další složky jako jsou lipidy, minerály nebo pigment. Kromě vlasů je keratin obsažen i v nehtech. Keratin je nerozpustitelný ve vodě a působí na vlasy zevnitř i zvnějšku a dodává jim pevnost, lesk a pružnost. Díky němu se nemusíme v zimě nebo naopak v létě bát vystavit vlasy nízkým teplotám nebo horkým paprskům slunce. Díky keratinu jsou vlasy také schopné odolat vysokým teplotám elektrických stylingových prostředků jako jsou žehličky, kulmy a podobné. I když se v tomto případě zásadně doporučuje používat ochranné přípravky a to právě kvůli vysoké teplotě, tak i přes to hraje keratin důležitou roli. To vše za předpokladu, že je keratin neporušený.

Různé vlivy, od špatného zacházení s vlasy až po stres, můžou keratinové řetězce poškodit. Je-li keratin ve vlasu poškozený, tak se rozpadne na více částí a začne se z vlasů vymývat.

Keratin můžete vlasům sami dodat

Keratin je zvlášť vhodný pro vlasy poškozené, chemicky ošetřované, suché, krepaté nebo mdlé vlasy. Pokud máte jeden z těchto problémů nebo chcete vlasy prostě jenom posílit, tak neváhejte využít výhody keratinu. Ten je dnes obsažen v mnoha pečujících, ale i stylingových přípravcích. Asi nejúčinnější formou je kombinace šamponu a kondicionéru, popřípadě masky na vlasy. Keratin je v těchto přípravcích jedna z aktivních složek. Vyplňuje vlasové vlákno a zlepšuje celkovou strukturu vlasu. Ten je pak poddajnější, pružnější, nechybí mu lesk a snadno se upravuje, necuchá.

Brazilský keratin

Pokud jste již o nějakých přípravcích s keratinem slyšeli, bude to jistě brazilský keratin. Brazilský keratin je účinný regenerační systém pro narušené vlasy. Keratin je tu hlavní složkou, kromě ní obsahuje i další živiny jako je Aloe Vera, panthenol nebo vitamín B3. Definice brazilského keratinu zní zpravidla takto:

Regenerační krém brazilského keratinu obsahuje vedle extraktu Aloe Vera „životně“ potřebný keratinový hydrolyzátor, který se podílí na hloubkové regeneraci poškozených vlasů. Sirné aminokyseliny z hydrolyzátu umožní chemické obnovení pojivových sirných můstků ve vlasech a tím je zpevní a zregenerují. Na procesu obnovy se významně podílejí i aktivní složky extraktu Aloe Vera. Kyselým pH zahladí vlasové šupinky, vlasům vrátí chybějící tuk, přírodní lecithin dodá vlasům lesk.

Příspěvek byl publikován v rubrice Rady, tipy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.