Snadné a rychlé účesy z dlouhých vlasů, stačí vám kartáč a šikovné ruce

Krásné dlouhé vlasy jsou pýchou každé jejich nositelky, není však jednoduché upravit je do pěkného a originálního účesu. To platí zejména pro vlasy nepoddajné, extrémně dlouhé nebo kudrnaté. V následujícím článku vám nabídneme pár snadných tipů na úpravu dlouhých vlasů, pro které většinou potřebujete pouze hřeben nebo kartáč na vlasy a trochu šikovnosti.

Copy

Cop je mezi dlouhovlasými ženami klasickým účesem. Když potřebujete vlasy co nejefektivněji a nejrychleji upravit, například za větrného počasí, je cop po culíku tím nejčastějším řešením, které však není rozhodně fádní! Existuje celá řada druhů copů, od těch na učesání jednoduchých, až po ty složité, které k jejich vytvoření vyžadují pomocnou ruku. Nejjednodušší a zároveň tou nejznámější variantou je cop ze tří pramenů, který zvládne vytvořit snad každý. Pojďme se tedy podívat copy složitější.

Francouzský cop

Tento cop patří také mezi klasické účesy a při jeho vytvoření postupujeme následovně:

1. Z přední části vlasů vybereme pramen a rozdělíme jej na tři části. Jednou zapleteme jako u obyčejného copu za tří pramenů.

2. Přidáme slabý pramínek vlasů z pravé strany (nejčastěji přibíráme jedním prstem a zbytkem ruky jistíme již zapletený cop) a přidáme jej k pravému prameni.

3. Nově vytvořený pramen překřížíme klasicky přes prostřední pramen.

4. Přidáme další slabý pramínek vlasů zleva, přidáme jej k velkému levému prameni a opět zapleteme přes prostřední pramen.

5. Postupujeme tak dlouho, až se všechny prameny „vyberou“ a vlasy zapleteme do klasického copu.

Holandský cop

Tento účes je méně známý a nazývá se také „francouzský cop naruby“. Při jeho pletení postupujeme obdobně jako při pletení copu francouzského, pramínky ale nepřekládáme přes střední pramen shora, ale vplétáme je zespodu. Tím vznikne efekt copu „přilepeného“ na hlavě, který je pro holandský cop typický.

Rybí cop

Rybí cop vám možná v dětských letech zaplétala maminka. Postup pletení je sice snadný, ovšem ani nyní jeho pletení s největší pravděpodobností samy nezvládnete. Jak při pletení rybího copu postupovat?

1. Vlasy rozčešeme hřebenem nebo kartáčem a rozdělíme na dva stejné prameny. Pro dlouhé vlasy se více osvědčuje kvalitní kartáč.

2. Vezmeme tenký pramínek vlasů z levé strany a přidáme jej k pravému prameni. Pak uchopíme tenký pramínek z pravého pramene, přidáme ho k levému prameni a postupujeme tak dlouho, dokud není cop hotový.

Drdoly

Drdoly se začínají v poslední době vracet a hodí se jak do společnosti, tak do parných letních dnů. Slušivým drdolem snadno zabráníme nepříjemnému pocitu vlasů přilepených ke zpocené kůži na krku a zádech.

Ponožkový drdol

Nejdůležitější roli při vytváření tohoto účesu hraje ponožka. Jak na ponožkový drdol:

1. Vezmeme buď dvě obyčejné ponožky, nebo jednu tlustou, ustřihneme jim špičky a srolujeme od špiček tak, aby vznikl kroužek, který poslouží jako vycpávka našeho drdolu.

2. Vytvoříme hladký culík a ponožkovou vycpávku jím provlékneme a umístíme až k hlavě tak, aby překrývala gumičku.

3. Vlasy rozprostřeme kolem ponožkové vycpávky tak, aby ji zcela zakrývaly, a u hlavy na ně nasadíme gumičku na vlasy. Tím je vytvořen základ drdolu. Volné vlasy můžeme jednoduše omotat kolem drdolu, nebo zaplést do copu a ten poté omotat a připnout vlásenkou.

Asijský drdol

Pro vytvoření tohoto extravagantního účesu je potřeba pouze jehlici, vlásenky a gumička.

1. Vytvoříme culík zhruba uprostřed hlavy a propíchneme jehlicí.

3. Rozdělíme culík na dva stejné prameny a ty obtočíme přes jehlici.

4. Oba prameny pak překřížíme a opět obtočíme kolem jehlice, zase překřížíme a opakujeme.

5. Nakonec konce vlasů přichytíme sponkami k drdolu.

K vytvoření popsaných účesů z dlouhých vlasů není potřeba žádných přípravků vlasové kosmetiky nebo kadeřnických přístrojů jako jsou žehličky na vlasy nebo kulmy, pouze chvíli času, trochu trpělivost a zručnosti. Ještě než začnete, vezměte do ruky kartáč a vlasy rozčešte. Bude se vám s nimi lépe manipulovat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Rady, tipy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.