Jak vytvořit účes s vlnitými vlasy? Natáčky, žehlička i trvalá.

Vlnité vlasy představují symbol ženskosti a je mnoho způsobů, jak vytvořit účes s krásnými vlnitými vlasy. Některé vyžadují návštěvu u kadeřníka nebo použití žehličky na vlasy či kulmy, jiné lze poměrně snadno vytvořit doma.

Vlnitý účes s natáčkami

Vytvoření vlnitého účesu pomocí natáček patří mezi klasické způsoby a většina žen má s vytvořením vln natáčkami nějakou zkušenost. Mírně navlhčené a ztužené vlasy se namotají na natáčky, vysuší a účes je hotov. U klasických natáček však výsledek ne vždy odpovídal očekávání, vlasy nesměly být moc mokré nebo utažené, jinak docházelo k lámání vlasů. U moderních natáček z měkkých materiálů je toto nebezpečí menší, přesto dává při tvorbě vlnitých účesů mnoho žen přednost jiným metodám. Čím jsou vlasy delší, tím menší natáčky je nutno použít, protože vahou vlasů dochází k narovnávání kudrlinek. Na dlouhých vlasech tak vydrží velké vlny po velkých natáčkách pouze krátce.

Vlnitý účes s krepovací žehličkou

Pokud není na vytvoření vlnitého účesu dost času a je potřeba zvětšit objem vlasů rychle, pomůže spolehlivě krepovací žehlička na vlasy. Díky vysoké teplotě dojde k přenesení vlnitého tvaru žehličky na vlasy a vytvoření vlnitého účesu. Při tomto způsobu je třeba dodržovat několik zásad, aby byl výsledný výsledek uspokojivý. Vlasové pramínky musí být tenké, doba aplikace krátká a vlasy musí být zcela suché a zbavené všech stylingových přípravků.

Přirozeně vlnitý účes

Určité typy vlasů mají tendenci se přirozeně vlnit, takže stojí za to zkusit kosmetické přípravky, které vlnění vlasů podporují a zároveň jim dodávají i větší objem. Ani od těchto speciálních kosmetických přípravků však nelze čekat žádné zázraky v podobě velkých vln, jejich působení je však znatelné a vyplatí se to vyzkoušet. Také vysoušení vlasů difuzérem má podobný účinek a přispívá ke zvětšení objemu vlasů a tvorbě vlnitých vlasů.

Vlnitý účes pomocí trvalé

Trvalá je jedním z klasických způsobů tvorby vlnitých účesů a v rukou odborníků v kadeřnických salonech nepředstavuje dnes již žádné riziko poškození vlasů. Velikost vln či kudrlinek je možné vytvořit přesně podle přání. Klasické trvalé se podobá metoda headlines, díky které vytvoříte jemně vlnitý účes, jehož tvar vydrží asi čtvrt roku. U obou těchto metody jsou vlasy upravovány chemicky a vyžadují pak péči výživnými prostředky, protože jsou vysušeny.

Vlnitý účes vytvořený s pomocí ponožek

K vytvoření bohatých vln ve vlasech nejsou potřeba drahé přístroje ani žádné speciální pomůcky, stačí jen několik párů ponožek. Umyté vlasy se rozdělí na několik pramenů, které se namotají na ponožku. Ta se na vrcholu hlavy zaváže a stejným způsobem se pokračuje u dalších pramenů. Ideální je si ponožky do vlasů namotat před spaním, vlasy přes noc uschnou a zafixují se v požadovaném tvaru.

Příspěvek byl publikován v rubrice Rady, tipy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.