Viete, kam investovať?

Svet investovania je lákavý, avšak viac ako zložitý. Nie každý má čas a chuť sa vzdelávať. Všetci však máme túžbu zhodnocovať svoje ťažko zarobené peniaze. Ako na to?

Pokiaľ sa chcete zviesť na vlne úspešného investovania a nechcete sa vzdelávať, nechajte si poradiť. Nie však od hocikoho. Nechajte si poradiť od odborníkov. Fincentrum a. s. má po celom Slovensku sieť stoviek poradcov, ktorí vám pomôžu spraviť pri investovaní to správne rozhodnutie.

Iba pred dvoma desiatkami rokov bolo investovanie doménou zopár bohatých ľudí. Dnes je investovanie otvorené prakticky pre každého. Otázkou je iba to, kam investovať.

Najznámejším investičným nástrojom sú podielové fondy. Tieto fondy zhlukujú rôzne produkty. Poznáme akciové, dlhopisového či peňažné podielové fondy. Investor si v týchto fondoch kupuje podiel (preto ten názov). V akciových podielových fondoch si tak ľudia nekujú priamo akcie, ale iba podiel vo fonde, ktorý má nakúpené akcie.

Veľmi obľúbené sú aj dlhopisové podielové fondy. Tie sú považované za konzervatívnu investíciu, keďže pri nich existuje iba malé riziko straty. Akciové podielové fondy sú rizikovejšie, a teda je pri nich možné očakávať vyšší výnos.

Fincentrum vám poradí aj pri investíciách priamo do akcií či dlhopisov. Máte radi ešte väčšie riziko a potenciálne výnosy? Čo tak investovať do komodít – zlata, striebra či ropy? Fincentrum vám poradí aj v tomto smere.

Příspěvek byl publikován v rubrice Finance, ekonomika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.