S Fincentrom môžete investovať do akcií

Dnes už hádam každý na Slovensku vie, že nechať peniaze ležať na bežnom účte vedie k ich postupnej strate. Pokiaľ chceme, aby si peniaze zachovali svoju hodnotu, musíme ich investovať. Ak nám bude priať šťastie, môžeme zbohatnúť.

Väčšina z nás už o investovaní do akcií počula. Niektorí do akcií už aj investovali. Hoci nie priamo. Prakticky každá banka ponúka investovanie do podielových fondov – v tomto prípade do akciových podielových fondov. Tieto fondy sú zmeskou akcií rôznych firiem.

S Fincentrom môžete byť odvážnejší

Fincentrum vám na rozdiel od bežných bánk ponúka ďaleko širšie možnosti. Akcie sú finančným nástrojom, na ktorom sa peniaze naozaj dajú zarobiť. Len je potrebné vedieť ako na to. A tu práve prichádza vhod Fincentrum – respektíve jeho tím spolupracovníkov. Sú to práve oni, ktorí vám poradia, do akých akcií sa oplatí v daný moment investovať.

Pri investovaní do akcií platia rovnaké poučky ako pri investovaní do čohokoľvek iného. Nízke riziko znamená malé potenciálne zisky. Vysoké riziko vám môže priniesť výnosy v desiatkach percent ročne.

Najbežnejším spôsobom ochrany pred rizikom je nákup celého koša akcií rôznych firiem. Ak niektorá z nich skracuje, nič sa nedeje. Výnosy sú však obmedzené. Pokiaľ chcete riskovať, investujte do akcií jednej spoločnosti. Odmena za odvahu môže byť v takomto prípade sladká.

Příspěvek byl publikován v rubrice Finance, ekonomika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.