Každodenní péče o krásné vlasy

Vlasy jsou naší vizitkou a vypovídají o nás mnoho, aniž bychom si to vždy uvědomovali. Hebké, lesklé a pružné vlasy přispívají k tomu, že vypadáme mladě, ubírají nám na věku a dodávají nám svěží a energický výraz. Mastné a neupravené vlasy nás zase naopak dělají staršími a na kráse nám také nepřidají.

Péče o vlasy není složitá a nemusí být ani komplikovaná a nákladná. Náležitá péče o vlasy zahrnuje ucelený postup, při kterém na sebe jednotlivé kroky navazují, a které přitom nevyžadují, abychom zásadním způsobem měnili naše zvyklosti. Tento celostní přístup považuje péči o vlasy za komplexnější než je pouhé mytí vlasů.

Celostní medicína je založena na principu propojenosti lidského organizmu a vzájemného ovlivňování jednotlivých orgánů. Je si vědoma toho, že psychický stav a způsob myšlení člověka ovlivňuje jeho fyzické zdraví a výkonnost. Pokud jde péči o vlasy, pak to znamená, že důležitá je nejen regenerace vlasů a podpora zdravé pokožky hlavy, ale i náš celkový zdravotní stav a naše psychické rozpoložení.

Pokyny k celostní péči o vlasy

Díky každodennímu kartáčování se stanou naše vlasy lesklejší a hebčí. Velmi příznivě na konečky vlasů působí, je-li do konečků vlasů vmasírována před mytím vlasů na pět až deset regenerační kůra. Je-li pokožka hlavy během mytí masírována, jsou kořínkům vlasům účinněji přinášeny potřebné živiny. Regenerační kondicionér podporuje přirozenou regeneraci suchých a poškozených vlasů.

Fén na vlasy je možné používat i pravidelně, ale předtím je nutné vysušit pokožku hlavy ručníkem, protože příliš horký vzduch při fénování poškozuje vlasy. Vlasové tonikum osvěžuje pokožku hlavy a jeho vmasírování do pokožky hlavy podporuje růst vlasů. Zastřižení roztřepených konečků vlasů vlasům také pomáhá a i malé zastřižení se příznivě projeví na jejich celkovém vzhledu a předchází také jejich třepení a lámání. Při péči o vlasy používejte přípravky bez silikonů a chemických látek, nejvhodnější jsou přírodní a bio přípravky, které vlasy nezatěžují.

Na mytí vlasů používejte vlažnou vodu a šampon nanášejte od kořínků až ke konečkům jemnou masáží hlavy i vlasů. Masírování pokožky hlavy během mytí přináší ke kořínkům potřebné živiny. Po opláchnutí vlasů a odstranění zbytků šamponu naneste na vlasy regenerační kondicionér. Nenanášejte jej přímo k pokožce hlavy, zbytečně se pak mastí. Aby kondicionér vyživil skutečně každý vlas, rozčešte je velkým hřebenem a nechte působit několik minut. Vlasy na závěr důkladně opláchněte vlažnou vodou a zbavte všech zbytků přípravku.

Jenom šampon nestačí

Jednou týdně, pokud jsou vlasy příliš namáhané a máte pocit, že jim chybí dostatek výživy, pak dvakrát týdně, použijte regenerační kúru na vlasy, kterou jemně vmasírujte do vlhkých vlasů a nechte působit 5-10 minut, pak vlasy jemně opláchněte. Zabalením vlasů na deset minut do teplého ručníku se regenerační účinek ještě zvýší.

Vlasy vysušujte velmi jemně froté ručníkem a vlhké vlasy rozčešte širokým hřebenem, který vlasy netahá a neláme je. Nejlepší je nechat vlasy volně proschnout. Pokud na to nemáte čas, vysušte je fénem z bezpečné vzdálenosti a dávejte pozor, abyste je nespálili. Vhodné je použít střední teplotu foukání, která je k vlasům šetrnější.

Aby se pokožka lépe prokrvila a vlasové kořínky získaly více energie, je vhodné použít osvěžující vlasové tonikum, které se nanáší přímo na pokožku hlavy a nesmývá se. Masírování pokožky hlavy rozmarýnovým vlasovým tonikem také přispívá k prokrvení pokožky hlavy a podporuje růst vlasů.

Příspěvek byl publikován v rubrice Rady, tipy se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.