Curaprox a správná technika čištění zubů

Kvalitní kartáček spolu se správnou technikou čištění zubů je základem pro zdravé a krásné zuby a dásně. Nepodceňujte čištění zubů, parodontóza je jedním z nejčastějších onemocnění zubů, které může končit i jejich vypadnutím. Vyzkoušejte Curaprox!

Zubní kartáčky Curaprox

Curaprox je švýcarský výrobce potřeb pro ústní hygienu. Firma byla založena již v roce 1940 a od té doby sbírá zkušenosti a díky tomu nám nabízí perfektní produkty pro udržování ústní hygieny. Kromě klasických zubních kartáčků pro čištění zubů vyrábí také produkty pro mezizubní péči a další produkty pro celkovou ústní hygienu. Zubní kartáčky Curaprox jsou velice kvalitní a v České republice se řadí k jedněm z nejoblíbenějších. Cílem kartáčků Curaprox jsou dokonale čisté zuby, díky efektivnímu čištění, při kterém nedochází k poranění dásně. Zubní kartáček Curaprox je vyroben tak, aby kvalitně čistil všechny zuby v ústech. Kartáčky Curaprox mají jemné štětiny ze speciálního materiálu, který nemění své vlastnosti ani po namočení vodou. Čištění je jemné, ale intenzivnější. Kartáčky mají zároveň malé hlavice, díky nimž je možné vyčistit celou plochu zubu, aniž by někde kartáček nedosáhl. Curaprox nabízí několik možných tvrdostí kartáčku, i když v tomto případě by se dalo hovořit o měkkosti. CS 5460 – ultra soft je kartáček s nejměkčími vlákny s průměrem 0,10 mm, CS 3960 – super soft nabízí velmi jemné vlákna v průměru 0,12 mm a CS 1560 – soft s průměrem 0,15 mm je nejtvrdší varianta kartáčků Curaprox, ale stále mnohem jemnější v porovnání s jinými zubními kartáčky.

Mezizubní péče Curaprox

I mezizubní kartáčky Curaprox CPS se pyšní velmi jemnými štětinami, které jsou schopni dokonale vyplnit prostor mezi zuby a odstranit tak nežádoucí plak. Vyčištění mezizubních prostor patří ke každodenní ústní hygieně společně s čištěním zubů, stačí ovšem jen jednou denně nebo po jídle cítíme-li potřebu vyčistit mezizubní prostory. Věnovat pozornost mezizubním prostorům se vyplatí, protože se zde zasekávají zbytky jídla a tvoří se nežádoucí plak.

Technika čištění zubů

Technik čištění zubů je několik. Je vcelku jedno, kterou si zvolíte nebo jestli je budete střídat, důležité je, je provádět správným způsobem. Každý kdo si myslí, že čištění zubů není žádná věda a dvakrát denně je pošimrá kartáčkem, by měl techniku rychle změnit. Nejen, že se takto neodstraní všechen plak, ale může docházek i k mechanickému poškozování dásní. Ujistěte se, že máte kartáček s měkkými štětinami a malou hlavou nebo jeden z kartáčků Curaprox. Hlavním posláním kartáčku je odstranění zubního plaku, kde se rodí nebezpečné bakterie způsobující kaz a záněty dásní. Kartáček Curaprox se drží naplocho k dásním jednou polovinou a druhou polovinou k zubu. Jemným kroužením odstraňujeme plak a posunujeme kartáček od dásně k zubu. Nikdy nezapomene vyčistit i zadní plochy zubů. Správnou techniku čištění zubů je nejlepší natrénovat se zubařem nebo zubním hygienistou.

Kde sehnat kartáčky Curaprox?

Vyberte si svůj kartáček Curaprox na http://www.drlanda.eu/kartacek-curaprox-soft-cs-1560-d-14.html a věnujte svým zubům maximální péči, kterou si zaslouží. Odměnou vám budou krásné, zářivé a především zdravé zuby.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zdraví, životní styl se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.