Zdravotní matrace pro kvalitní odpočinek

Nespí se vám dobře nebo chcete svůj odpočinek zlepšit? Toužíte po kvalitním a nerušeném spánku, který vašemu tělu i mysli dodá potřebný odpočinek? V takovém případě vám pomohou zdravotní matrace!

Přednosti zdravotní matrace

Ne všechny matrace, které mají přízvisko zdravotní, opravdu splňují požadavky na zdravotní matrace. Mnoho lidí si ani neuvědomuje důležitost zdravého spánku. Zdravé spaní je odvěkou potřebou a důležitou součástí lidského života. Lidské tělo potřebuje kvalitní odpočinek, aby mohlo zvládat každodenní shon, který je v dnešní době tolik typický. Zdravotní matrace vám rovnají páteř do optimálního zdravého a přirozeného tvaru a zakřivení. Umožňují uvolnit celý pohybový aparát (šlachy, svaly, klouby, vaziva i vnitřní orgány). Nezpůsobují alergie nebo kožní problémy, neblokují kožní dýchání, přispívají ke správné funkci metabolismu a mají vynikající izolační a termoregulační vlastnosti. Zdravotní matrace vytvářejí ideální prostředí pro zdravý spánek jak dětí, mužů a žen, tak seniorů.

Přírodní zdravotní matrace

Přírodní materiály jsou stále jedničkou, co se týče kvality. Pro člověka neexistuje přirozenější, kvalitnější nebo zdravější prostředí. Člověk je zná již statisíce let a za tu dobu nezklamaly na rozdíl od řady umělých materiálů. Zdravotní matrace – futon je druh tradiční matrace z přírodních materiálů používaná dříve převážně v Japonsku. Vyrábí se ručně z čistých přírodních materiálů a je velmi oblíbená také díky vysokému komfortu, který nabízí. Přírodní matrace mají nejen ortopedické a zdravotní vlastnosti, které napomáhají prevenci i odstranění bolesti zad a páteře. Přírodní zdravotní matrace jsou pro lidskou pokožku nejpřirozenější a nedráždí ji. Přírodní materiály jsou přirozeně hypoalergenní, antibakteriální a odolné proti roztočům. Kvalitní zdravotní matrace si musí také poradit s množstvím potu, který člověk vyprodukuje během spánku. Až 1,5 litru je člověk schopen ve spánku vypotit. Kvalitní přírodní zdravotní matrace musí být schopna toto množství pojmout a posléze odpařit. Nutná je prodyšnost a přirozené proudění vzduchu v matraci. Lidské tělo by tak mělo být udržováno v suchu a teplo po celou noc.

Spěte zdravě i vy!

Přírodní zdravotní matrace jsou bohužel stále spíše výjimkou. Chcete-li změnit svůj životní styl a konečně se pohodlně, přirozeně a zdravě vyspat, podívejte se na http://www.prirodni-matrace.cz/zdravotni-matrace-futony/ . Vylepšete si nejen své ráno, ale i celý den díky zdravotní matraci.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zdraví, životní styl se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.