Umělé stromy a rostliny – trvanlivá a bezstarostná dekorace

Máte kolem sebe rádi zeleň, ale okolí nepřeje živým květinám? Hynou vám květiny pod rukama, ale líbí se vám tento typ dekorace? Tak to je čas na umělé stromy a rostliny – vynikající dekoraci do každého prostředí.

Umělé stromy a rostliny vydrží, vydrží a vydrží

Největší a nepopiratelnou výhodou umělé zeleně je fakt, že vydrží bez jakékoli péče a starostí. Umělé stromy a rostliny nemusíme zalévat, hnojit, přesazovat nebo přemisťovat kvůli teplotě jinam. Žádné další náklady už nenaskakují a s tímto minimálním úsilím vydrží celé roky v nezměněné podobě. Neopadají, nemění barvu, neschnou. Jsou trvalou a neměnící se dekorací, o kterou se nemusíte téměř starat. Občasné otření rostliny mokrým hadříkem, tak aby se odstranil případný prach, bohatě stačí. Již si nemusíte lámat hlavu s dostatkem sluníčka či stínu pro rostliny. Umělé stromy a květiny jednoduše umístíte tam, kde se vám nejvíce líbí. Další výhodou umělých rostlin a stromů je, že se nestávají líhništěm hmyzu, který se jinak tak často objevuje u pokojových rostlin a nehrozí jim ani napadení nemocí. Umělé materiály používané pro výrobu umělých rostliny nezpůsobují alergické reakce. Bez obav je možné umístit umělé stromy a rostliny i do dětského pokoje, zakouřených prostor nebo prostor s nedostatkem světla. Umělé rostliny nerostou a tím pádem ani nedeformují. Zpravidla jsou velmi lehké a snadno se s nimi manipuluje. Velkým pozitivem je také dlouhá životnost.

Umělé, ale k nepoznání od pravých

Nové technologie a materiály používající se při výrobě umělých rostlin, zajišťují dokonalý vzhled k nerozeznání od pravé rostliny. Umělé stromy a rostliny se dělají tak precizně a detailně, že je opravdu těžké poznat na první pohled rozdíl. Vyrábějí se speciálně s různými odchylkami, tak aby umělé stromy a rostliny působili co nejreálnějším dojmem. Například všechny listy nevypadají stejně, jejich barevný tón se může lehce lišit. Umělým rostlinám se také přidávají malé „vady“, právě pro maximální pocit reálnosti. Do finální podoby si můžete umělé stromy a rostliny upravit i sami. Umělé stromy je možné vhodně vložit i do interiéru, kde by živé stromy jinak v žádném případě nerostly. Díky tomu můžete u výzdoby interiérů, ale i exteriérů popustit uzdu fantazii a kreativitě. Své jedinečné místo si umělé stromy a rostliny našly na místech jako jsou kanceláře, restaurace nebo chaty, kde člověk tráví jen nějaký čas a o živé rostliny by se neměl kdo starat.

Druhy umělých stromů a rostlin

V dnešní době není problém sehnat snad jakýkoliv druh umělého stromu nebo rostliny. Pořídit si tak můžete i zeleň, která v našich podmínkách jinak vůbec neroste. Důležité je jen dbát na kvalitu, zejména chcete-li umístit umělé stromy v exteriéru. Často vybírané jsou umělé kapradiny, kvetoucí i nekvetoucí keříky, převislé či řezané květiny, kytice a květinové aranžmá, větve, kvetoucí i nekvetoucí stromy. Podívejte se sami na nabídku umělých stromů a květin na http://www.evergreen.cz/umele-rostliny-a-stromy-c-10.html a ozdobte si své okolí nestárnoucí zelení.

Příspěvek byl publikován v rubrice E-shop se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.