Dětská postel – starost i radost

Zařizování dětského pokoje je pro většinu rodičů jak starost, tak i radost. Samozřejmě, že chtějí pro své ratolesti vše nejlepší a v nejlepší kvalitě, zároveň moderní a hezké, aby se to jejich dětem líbilo. Rozhodující roli hrají samozřejmě i finance. Pokud dojde při zařizování dětského pokoje na výběr dětské postele, pak při jejím vybírání často pomáhají právě děti, které tuto postel budou využívat. Má to svůj pochopitelný význam. Dítě bude na posteli trávit podstatnou část svého dětského života a mělo by mít proto šanci vybrat si. Pokud přenecháme část zodpovědnosti s výběrem postele na potomkovi, rýsuje se zde do budoucna výchovné hledisko. Dítě se totiž ještě v útlém věku naučí svobodně rozhodovat a správně si vybrat.

Důležitý je výběr materiálu

Dětské postele i dětské postýlky se vyrábějí různých materiálů. Právě pro dětské postele se nejčastěji používá dřevo, jako materiál, který má mnoho vynikajících vlastností. Náš internetový obchod nabízí dětské postele, které jsou vyrobeny z masivu, a to konkrétně z kvalitního borovicového dřeva. Něco úplně jiného je dřevotříska, která se sice vyrábí z odpadních materiálů při výrobě dřeva, jako jsou například piliny, ale při jejím lisování je nutno použít různých tmelících směsí. Bohužel tyto směsi mají často toxický charakter, příkladem je například formaldehyd. Proto vám náš internetový obchod nabídne dětské postele výhradně z borovicového masivu.

Při výběru dbejte na bezpečnost

Při nákupu postele do dětského pokoje je třeba nezapomínat na nebezpečné hrany postele. Tyto hrany by měly být v každém případě zaoblené, a to tak, že zde platí čím více, tím lépe. Děti jsou jako živé stříbro – neustále v jednom pohybu. Občas pak stačí malé uklouznutí, náraz hlavy do nezaobleného rohu postele a může dojít k velmi nepříjemnému zranění, které pak má na svědomí právě dětská postel.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům, byt, zahrada, E-shop se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.