Kazetové markýzy

3Mnoho gastronomických podniků dnes již tradičně používá markýzy jako ochranu před nepříznivými vlivy počasí, takže pokud není extrémní zima, mohou zákazníci sedět venku i při dešti. Zvlášť ideální je zvolit tzv. kazetovou markýzu, speciální druh, který díky zmíněné kazetě chrání tkaninu nejen před deštěm, ale i před dalšími nepříznivými vlivy počasí. Navíc chrání i samotnou konstrukci po navinutí celé markýzy.

Markýzy mohou mít mnoho doplňků

Většina kazetových markýz nabízených dnes na trhu má speciální vychytávky, takže pokud váháte, koupí kazetové markýzy rozhodně neuděláte chybu.  Zpravidla je můžete ovládat automaticky i ručně, můžete nastavovat sklon akrylové tkaniny až do 30° a za příplatek není problém získat například podložky pod konzoly pro zateplené fasády, technické tkaniny s polyesterovými nebo skleněnými vlákny, osvětlovací těleso nebo tepelný zářič.

Jen se rozhlédněte kolem sebe a zjistíte, kolik kazetových markýz tu mezi námi je, aniž bychom si už uvědomovali jejich přítomnost. Proč si i vy nějakou takovou nepořídíte? Rozměry kazetových markýz se pohybují kolem dvanácti metrů na šířku a dvou metrů na délku, ovšem lze samozřejmě pořídit i menší (větší spíše zřídka). Kazetovou markýzu lze umístit na vaši terasu, větší balkon, restauraci, hospodu nebo hotel. Případně zde také může být na místě použití markýzy venkovní.

Různé typy ovládání a moderní vzhled

Stejně jako klasické markýzy můžete kazetové markýzy ovládat ručně pomocí kliky, ovšem u tohoto typu se obecně doporučuje použít spíše motorickou funkci a automatizovat tak namotávání kazetové markýzy do kazety, která chrání jak látku, tak konstrukci. Kazeta vůbec není estetickou překážkou, i díky tomu je kazetová markýza nejprodávanějším typem markýz na českém trhu, elegantními liniemi totiž lahodí oku a když je zatažená, nevidíte zmuchlanou tkaninu, ale moderní kazetu. Mnohdy ani nevíte, že se díváte na markýzu, takže vám hostitel při nečekané přeháňce připraví příjemné překvapení.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům, byt, zahrada se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.