Vyhněte se vlhku a plísni kvalitním zateplením fasády

Vlhkost ani plíseň nejsou v bytě nebo rodinném domě právě příjemnou záležitostí. Jakmile proto zjistíte, že se ve vašem bytě začala vyskytovat vlhkost nebo již dokonce plíseň, začněte jednat hned. Základem pro vymýcení plísně je dostatek tepla a vzduchu, kterého docílíte dostatečným vytápěním a častým větráním, aby mohlo zdivo domu dýchat. Někdy ovšem tento postup není možné dodržet z různých důvodů. Většinu z nich ovšem může vyřešit zateplení fasád.

Samotné zateplení totiž dokáže s vlhkostí doslova zázraky. Nejenom, že vaše místnosti budou mnohem rychleji a ve větší míře vytápěny, ale také budete mít možnost více větrat a dodat vašim místnostem potřebný vzduch, který ve spojení s teplem vysušuje zdivo a zbavuje jej plísní. Výstavba rodinných domů se v dnešní době bez zateplení většinou neobejde a jedná se proto o základní stavební úpravu u novostaveb a moderních rodinných domů.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům, byt, zahrada, Obchod, prodej, Služby, Stavebnictví. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.