Tepelně izolační vlastnosti oken

okna 1Plastová okna se vyznačují nejenom svou vysokou kvalitou a odolností, ale také možností volby skla, která se do nich umístí. Drtivá většina lidí, kteří mají plastová okna na svých domech či bytech mají standardní skla, která se do plastových oken dodávají.  V případě, že má klient jiné požadavky, výrobce a prodejce se mu vždy snaží vyjít vstříc, a proto je možné použít i jiné typy skel, než jsou ty nejrozšířenější.

Tam, kde je kladen důraz na to, aby okna splňovala ty nejnáročnější izolační podmínky, je možné zvolit tepelně izolační skla. Tento typ skla má lepší vlastnosti z hlediska izolace, a je tak ještě zvýšena celková izolační funkce okna, která je i v základní verzi na velmi vysoké úrovni. Lidé, kteří bydlí u rušných oblastí, především v blízkosti silničních tahů nebo letišť jistě sáhnou po zvukově izolačních sklech. Ty dokážou skvěle eliminovat venkovní hluk, a vy se tak ve svém bytě budete cítit tak, jako by byl postaven uprostřed klidné louky.

Nejsou to však jenom skla, která dokážou eliminovat únik tepla či průnik hluku. Často jsou využívány i bezpečnostní skla, která jsou umísťována v objektech, kde to může být povinné z hlediska zákona, především v oblasti bezpečnosti práce. S tím mohou souviset i okna použitá v kancelářích, kde je možno zvolit taková skla, která se nazývají protisluneční. Díky tomu dochází k minimálnímu oslnění přímým slunečním světlem, které skrz okno prochází.

Tyto typy sklen nemusí obsahovat pouze okna, ale využívají je často i plastové dveře, které jsou také nedílnou součástí mnoha domů, výrobních prostor nebo kancelářských komplexů. I zde je tak možné volit z výše zmiňované škály různých skel, která budou maximálně sloužit svému účelu. Pokud však bydlíte v běžném domě nebo okně, patrně vám budou stačit ty standardní, která jsou dodávána ke všem sériově vyráběným oknům.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům, byt, zahrada se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.