Rošty a jejich výběr

Každý to známe. Přijdeme si vybrat postel a první co nás zaujme je nepřeberné množství designových kousků, kterými nás výrobci zahlcují. Módní trendy, originalita, či postel přímo na míru. Nic v dnešní době není problém. Chceme, aby nám postel ladila k celkovému vybavení ložnice, ale co rošt a matrace?. Vybíráme stejně pečlivě i to, co nejde na první pohled vidět, ale spíše cítit druhý den ráno? Na trhu je výběr obrovský.

 

Odborníci na zdravý spánek doporučují nepoužívat pod matrace plnou výplň nebo rovné nepoddajné desky, ale vzdušný lamelový rošt, který pomáhá při cirkulaci vzduchu  a k vysoušení matrace. Lamelový rošt se na rozdíl od pevných prken dokáže přizpůsobit našemu tělu a tím ho udrží ve správné ergonomické poloze. Každá část našeho těla totiž tlačí na matraci jinak. Použitím roštu  zabráníte tvorbě a množení plísní, bakterií jelikož během noci naše tělo produkuje vlhkost, která se ať chceme nebo ne přenáší do matrace. Lamelové rošty se nabízí v několika provedeních. Klasické pevné nebo polohovací v různých částech.

Polohovací rošty jsou vybaveny buď s motorovým nebo ručním ovládáním. Elektronické polohování je vhodné zejména pro osoby se sníženou schopností pohybu.  Vybírat je z čeho. V našem studiu zdravého spánku Postele Ostrava Vám rádi poradíme.

Pokud potřebujeme ušetřit místo například v malém bytě obvykle se snažíme využít každý prostor, který se nabízí. Takový je i prostor pod postelí. Můžeme zde využít šuplíky, ale mnoho z nás volí sklápěcí variantu, která je pohodlnější, přístupnější a ušetří prostor nutný k vysunutí šuplíku. Pokud se pro tuto variantu postele rozhodneme musíme tomu přizpůsobit i rošt. Uvědomit si na kterou stranu se nám postel bude otevírat. Zda zleva, zprava a nebo od noh či hlavy. Rošty a jejich otevírání můžeme v manželské posteli nakombinovat, záleží jen na nás co nám vyhovuje. K otevírání postele je použito textilní poutko.  V našem studiu Postele Ostrava to s Vámi rádi probereme a poradíme Vám jak si vybrat nejlépe.

Pořídit jednolůžko nebo tzv. manželskou postel ? Momentálně jsme sami, ale co je teď, už za měsíc platit nemusí. Mysleme do budoucna, pokud víme, že nebudeme usínat sami ,vybíráme rozměr s ohledem na prostor, kvalitu spánku (zejména pokud je partner vyšší nebo prostorově výraznější), ale také cenu.  I toto je otázka, která je pro výběr důležitá.  Uvědomte si, že spací návyky toho druhého nám mohou při spánku třeba i vadit a zvolením společného roštu či dokonce matrace nemusíme vždy ušetřit.

Navštivte naše postelové studio Postele Ostrava, kde Vám rádo poradíme a ukážeme náš sortiment.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nakupování, Obchod, prodej, Rady, tipy se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.