Dobrá investice do safírů

Určitě každý z Vás zná drahokam safír. Ale co je vůbec tento drahokam zač? Jedná se o monokrystal oxidu hlinitého. Vyskytuje se v přírodně formě nebo se vyrábí umělou cestou.

Safíry obsahují příměsi různých prvků, jako jsou chrom či železo, a tím mu také dodávají různou barevnost, od modré, žluté, růžové, oranžové až třeba i po zelenavou barvu. Zvláštní odrůdou jsou červené safíry, které známe pod názvem rubín.

Safíry se dělí na modré a nemodré odstíny, tzv. fancy barvy. Nejkrásnější barvy mají safíry barmské, kašmírské a především srílanské. Modré safíry mají velmi široký spektrum odstínů, některé jsou bledší a šedavější. Pro zvýraznění barev se některé safíry žíhají. Srí Lanka je někdy považována za ráj safírů.

Safíry z Kašmíru mají sytou modrou barvu, nejcennější srílanské „padparádža“ safíry jsou nejbarevnější safíry, mohou dosahovat opravdu závratných cen, čehož využívají i světoví investoři. Nastává opět doba pro vhodnou investici, tak proč ne do safírů. Právě safíry z oblasti Srí Lanky začínají být žádanější pro svou cenu a kvalitu. O ověření kvality se starají celosvětově uznávané laboratoře, které tyto safíry certifikují a dostanou „rodný list safíru“ tedy certifikát. Tester-au.eu je jediným na našem trhu, který má obchodního partnera na Srí Lance a také přímí přístup do tamější laboratoře.

Další barvy, které mohou mít safíry, jsou žlutá, oranžová, růžová, purpurová, fialová, hnědá či zelená. V Asii se používá klasické srílanské označení pro safíry dle barevnosti: nílamani (modrý), džalaníla (namodralá světle modrá), indraníla (temně modrá), padmarága – padparádža (oranžovo-červená), pušparága(žlutá), ratnapušparága (zlatavá), raktanílamani (fialová), raktagandhi (purpurová), pukharádža (čirá), támranílamani (oranžová) a další označení. Pokud chcete opravdu investovat, není lepší volby než do safírů. Pro více informací o safírech navštivte stránku tester-au.eu. najdete tam mnoho užitečných informací, včetně možností zakoupení testerů nebo mixů drahokamů.

Příspěvek byl publikován v rubrice Internet. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.