Pokládka vinylové a dřevěné podlahy

V poslední době se i na našem trhu začaly výrazně prosazovat vinylové podlahové krytiny v dílcích. Pokládka vinylové podlahy se dá rozdělit na dva způsoby. Kromě klasických dílců v síle přibližně 2 mm, lepených k podkladu, se postupně začaly objevovat i jiné varianty, které svou rozdílnou konstrukcí řeší i jisté slabiny původní krytiny – ty ve většině souvisely s poměrně náročnou pokládkou. Výhody vinylové podlahy jsou: vysoká odolnost vůči oděru, vodě a vlhkosti, jednoduchá a rychlá pokládka, jednoduchá údržba, výborné tepelně-izolační a akustické vlastnosti, Široká paleta dekorů a barev, barevná stálost, vhodné do místností pro alergiky a osoby s dýchacími problémy.

Pokládka dřevěné podlahy se liší podle druhu podlahové krytiny. Můžeme zvolit klasickou prkennou podlahu, nebo vrstvenou lepenou podlahu či parkety. V současnosti roste obliba vícevrstvých podlah, které jsou tvarově stálé a po instalování připravené ihned k užívání. Dvou nebo tří vrstvená dřevěná podlahová krytina se celoplošně lepí na podklad, který přebírá úlohu protitahové dýhy. Třívrstvou podlahovou krytinu je lépe zvolit samolepící. Samolepicí pruhy na spodní straně lamel umožňují dokonalé přilepení k podkladu. Stačí jednoduše stáhnout ochrannou fólii, lamely vsadit na správné místo, přitlačit a je hotovo. Podlaha je okamžitě obyvatelná.

Montáž dřevěné fasády je pro zručného kutila vcelku jednoduchá věc. Ovšem, je potřeba mít od projektanta nebo architekta definovanou přesnou skladbu roštu, izolační vrstvy i celé fasády včetně detailů. Dbejte na výběr dřeva, to velice ovlivní trvanlivost fasády: mimořádně odolný je sibiřský modřín, ale i ze smrku či borovice je možné vytvořit kvalitní a trvanlivou fasádu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům, byt, zahrada, Rady, tipy, Služby. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.