Jarní detoxikace a odkyselení těla

Detoxikací zbavujeme tělo toxických látek. Provádíme očistu těla i duše. Provedení jarní detoxikace je obzvlášť důležité, protože právě po zimě je naše tělo zaneseno zplodinami a je vyčerpáno stravou, nedostatkem slunce, pohybu, vzduchu. Abychom byli zdraví, je potřeba být v rovnováze. Ale vyčerpaný a překyselený organismus není v rovnováze. Bylinář Karel má pro Vás spoustu rad, proč, jak a čím se detoxikovat a odkyselit.

Jak poznám překyselený organismus?

Překyselený člověk je unavený, bez energie, má „blbou“ náladu, deprese, chybí mu nápady, kreativita, bolí ho klouby, hlava, špatně spí nebo těžce usíná a probouzí se. Překyselený organismus zadržuje vodu, což se projeví otoky nohou, obličeje, tělo nemůže zhubnout. Na pokožce se objeví akné, ekzém, záněty kůže, celulitida, kůže nemá zdravou barvu, zhorší se i vrásky.

První pomoc při překyselení organismu

V první řadě je nutno upravit pitný režim. Všechny metabolické  procesy mohou probíhat pouze ve vodě, musíme tedy tělu dostatek tekutin popřát. Bylinné čaje bývají zásadotvorné, dodávají zásadité minerály, odkyselují tak organismus. Vyzkoušejte např. Bylinářské koště odkyselující čistící bylinný čaj, který je vhodný právě pro provádění detoxikace. Pitný režim zásadité minerální směsi urychlí odkyselení a pomůže nastartovat po zimě zlenivělý metabolismus, což se obvykle projeví zhubnutím 2-3 kg během několika dní od zahájení detoxikace. Zásaditá směs MINERALY VITAL obsahuje vápník, hořčík, sodík a draslík, vitamíny  A,B,C,D, E a stopové prvky. Ze sypké směsi připravíme chutný zásaditý minerální nápoj rozmícháním ve vodě. Doporučené užívání je 3 x denně sklenku nápoje.

Odkyselení organismu detoxikační koupelí

Detoxikace probíhá také přes pokožku. Vyzkoušejte Koupel se solí z Mrtvého moře, mořskou sůl s jódem a bylinkami, bylinkové koupele. Pokožku důkladně prokrvíte promasírováním houbou nebo žínkou z přírodního materiálu. Odkyselení můžete provést produkty, které nabízí e-shop Zentrichova apatyka.

Až poznáte, jak dobře se začnete cítit po provedení jarní detoxikace, nezapomeňte, že trvalý stav odkyselení neexistuje. Vždycky sníte jídlo, které překyseluje, rozčílíte se, což v organismu vyvolá kyselou reakci, po sportovním výkonu vzniká kyselina mléčná…Je tedy potřeba trvale na harmonii v organismu pracovat i úpravou stravy, cvičením, pomůžou procházky v přírodě i setkání s dobrými lidmi.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zdraví, životní styl se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.