Jak podat žádost o vrácení bankovních poplatků

Možná jste už slyšeli, že někteří lidé žádají o vrácení poplatků za vedení úvěrových účtů. A mají k tomu dobrý důvod. Podle webových stránek www.vracenipoplatku.cz můžete požádat o navrácení těchto poplatků, protože je banky podle provedené analýzy účtují neoprávněně. Tvrzení se opírá o názory dalších právníků, kteří se dané problematice věnují.

Krok první: stáhněte si potřebné dokumenty

Pokud chcete zažádat o vrácení poplatků, navštivte jako první stránky www.vracenipoplatku.cz a stáhněte si dva důležité dokumenty: smlouvu o právní pomoci a plnou moc. Následně je vytiskněte a vyplňte podle pokynů uvedených v těchto dokumentech. Nezapomínejte, že pokud bude vaší žádosti vyhověno, získáte zpět všechny zaplacené poplatky. Takové částky se pohybují v řadách tisíců a proto se jistě vyplatí věnovat několik málo minut vyplnění náležitých dokumentů.

Krok druhý: sežeňte si všechny podklady

Kromě vyplněné smlouvy o právní pomoci a plné moci budete potřebovat také další podklady – přesněji řečeno smlouvu s bankou, smluvní podmínky banky a výpisy z úvěrového účtu (ze kterých vyplývá placení poplatků).

Víte, že:

  • většinový postoj českých bank je takový, že poplatky dobrovolně nevrací. Proto vám doporučujeme, abyste se domáhali vrácení poplatku efektivnějším způsobem.

Krok třetí: podejte žádost o vrácení poplatků

Jakmile budete mít pohromadě všechny podklady, stačí je zaslat na adresu, která je uvedená na webových stránkách www.vracenipoplatku.cz. Tento projekt provozuje advokátní kancelář JUDr. Klára Kořínková, Ph.D., která se specializuje na oblast náhrady škody. Pokud navíc zažádáte o vrácení bankovních poplatků, získáte v případě úspěchu k vráceným úvěrovým poplatkům bonus 500 Kč. Navíc neplatíte žádné soudní výlohy ani jiné částky (pouze poštovné za doručení podkladů).

Příspěvek byl publikován v rubrice Finance, ekonomika se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.