Mezizubní kartáček pro blaho vašich zubů

Chcete ještě více zlepšit svoji ústní hygienu? Máte dojem, že zubní kartáček sám nezvládne veškerou práci? Obohaťte dentální hygienu o mezizubní kartáček.

Fakta o mezizubních kartáčcích

Mezizubní kartáček je významnou součástí ústní hygieny. Je velmi úzký, díky čemuž se čistící drátek s vlákny dokáže dostat do mezizubních prostor. Tato vlákna jsou různě silná či dlouhá a v závislosti na velikosti mezizubního prostoru, tedy mezery mezi zuby, se mezizubní kartáček vybírá. Tento výběr resp. délku vláken by měl stanovit zubní lékař. Příliš malý kartáček zuby nevyčistí dostatečně a příliš velký může obrušovat sklovinu zubu, což není žádoucí. Mezizubní kartáček by se měl měnit poměrně často, samozřejmě v závislosti na tom jaký typ kartáčku je používán a jak často, protože samotná vlákna se čištěním opotřebovávají. Obliba mezizubních kartáčků v poslední době roste. Ačkoli mezizubní kartáček rozhodně patří k pravidelné zubní hygieně, nemusí to platit pro každého. Pokud není mezi zuby dostatečná mezera, stačí je pravidelně čistit měkkým klasickým kartáčkem. Mezizubní kartáček by se měl používat jen na takové mezizubní prostory, kde již kartáček nestačí, což může být třeba i jen u několika zubů. Proto je důležité poradit se o užívání, potažmo velikosti se svým zubním lékařem.

Jak se liší zubní kartáček, mezizubní kartáček a nit

Nejčastějším onemocněním zubů je zubní kaz. Abychom mu předešli, je nutné dodržovat ústní hygienu. Zubní kartáček, mezizubní kartáček a nit nemají za úkol nic jiného než odstraňovat zubní plak, který je příčinou dalších zubních onemocnění, parodontózu nevyjímaje. Zatímco zubní kartáček odstraňuje zubní plak z povrchu zubu, mezizubní kartáček a nit se používají na dočištění prostor mezi zuby. Zubní kartáček je základní a nenahraditelný. V kombinaci s vhodnou zubní pastou čistí téměř celý zub. Jak již bylo řečeno, mezizubní kartáček nastupuje ve chvíli, kdy je prostor mezi zuby větší, tedy když vlákna zubního kartáčku již nevyčistí tento prostor (může docházet také k zasekávání zbytků jídla apod.). Dentální nit je nejmenší a dokáže tedy vyčistit i ty úplně nejmenší mezizubní prostory. Tyto doplňkové potřeby se zpravidla používají jednou denně a to většinou večer. Zubní kartáček samozřejmě používáme dvakrát denně po dobu dvou až tří minut. Mezizubním kartáčkem se na druhou stranu nedoporučuje čistit zub příliš vášnivě. Pro odstranění plaku stačí kartáček zasunout a vysunout.

Kvalitní zubní potřeby

K dobré ústní hygieně samozřejmě také patří kvalitní zubní potřeby. Důležitý je měkký kartáček, vhodná pasta či ústní voda. Starejte se o své zuby co nejlépe. Podívejte se na http://www.drlanda.eu/mezizubni-kartacky-c-7.html a vyberte si své dentální potřeby.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zdraví, životní styl se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.