Bezpečnostní tabulky jsou každodenní součástí našeho života

Většina lidí se už setkala s bezpečnostními a informačními tabulkami, které upozorňují na hrozící nebezpečí, zakazují vstup na určitá místa či omezují některé činnosti. Výrobou těchto tabulek se zabývá společnost TECHNOR Hradec Králové. Bezpečnostní tabulky dnes můžete vidět opravdu všude ve svém okolí.

Používání bezpečnostních tabulek, značek a značení je právně upraveno v zásadě dvěma základními předpisy, a to ustanovením §6 zákona č. 309/2006 Sb., kterým se stanovují ostatní nároky a požadavky na bezpečnost a ochranu zdraví při práci v pracovněprávním vztahu a o zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při činnostech nebo poskytování služeb mimo pracovněprávní vztah (zákon o zajištění dalších podmínek bezpečnosti a ochrany zdraví při práci) – Zákon č. 309/2006 Sb. ke stažení a nařízení vlády č. 11/2002 Sb., kterým se stanoví vzhled a umístění bezpečnostních značek a zavedení signálů, ve znění pozdějších předpisů – Nařízení vlády č. 11/2002 Sb ke stažení.

V §6 zákona č. 309/2006 Sb. se uvádí, že na pracovišti, na kterém je vykonávána práce, při níž může dojít k poškození zdraví, je zaměstnavatel povinen umístit bezpečnostní značky a značení a zavést signály, které poskytují informace nebo instrukce týkající se bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, je také povinen seznámit s nimi zaměstnance.

Z jakého materiálu jsou tabulky vyrobeny?

Máme pro Vás pár rad, kterými se držet při nákupu bezpečnostních a informačních tabulek. Velice důležitým prvkem je materiál, ze kterého jsou tabulky vyrobeny. Profesionální bezpečnostní tabulky mají dnes formu samolepících folií a tvrdých plastových štítků. Sami si tak můžete zvolit takovou tabulku, která pro vás bude ideální. Oba typy tabulek se snadno aplikují a vynikají dlouhou životností.

Výstražná bezpečnostní tabulka se umísťuje například na elektrická a radioaktivní zařízení, upozorňuje na nebezpečí požáru, výbuchu a tak dále. Ze zákazových tabulek je nejznámější zákaz vstupu na pozemek či zákaz kouření.

Bezpečností tabulky společnosti TECHNOR Hradec Králové mají rozmanité možnosti využití. Hodí se tak opravdu každému – domácnostem, firmám i státním organizacím. Bezpečnostní tabulky využijete při výrobě svých produktů i jako občan při ochraně svého majetku. Tabulky objednávejte na stránkách společnosti TECHNOR, kde si můžete zvolit i libovolný formát a materiál.

Příspěvek byl publikován v rubrice Služby se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.