Kozie mlieko

Kozie mlieko je vynikajúca alternatíva kravského či sójového mlieka. Kozie mlieko je totiž oveľa lepšie stráviteľné než to kravské a má aj viac niektorých vitamínov. Kozie mlieko obsahuje vitamín A, B1, B2, B12, kyselinu listovú, ďalej je to vitamín C, E a D, množstvo stopových prvkov a minerálov ako vápniť, horčík, draslík, sodík, titán, kobalt či mangán a dôležité rastlinné alkaloidy. Tie sa do mlieka dostávajú zo stravy, koza spasie totiž všetko, čo môže a vďaka tomu nikdy nedostane rakovinu. Odborníci sa domnievajú, že práve vďaka obsahu rastlinných alkaloidov je kozie mlieko tak prospešné aj pre ľudský organizmus. Okrem toho, že pôsobí ako prevencia proti rakovine, odporúča sa piť aj počas jej liečby, pretože zabraňuje množeniu rakovinových buniek. Kozie mlieko podporuje tiež imunitný systém. To ale nie je všetko, kozie mlieko pomáha aj pri tráviacich ťažkostiach, potláča zápaly, pomáha pri reumatických problémoch, potláča neurózu, odbúrava stres. Pokiaľ vás trápi migréna, skúste kravské mlieko nahradiť práve kozím.

Kozie mlieko má však aj priaznivé účinky na pokožku, pomáha odstrániť ekzém či vyrážku a reguluje vlhkosť pleti. Kozie mlieko pôsobí aj proti voľným radikálom, a teda spomaľuje starnutie celého organizmu. Kozie mlieko, či skôr jeho kvalita závisí od potravy zvierať, avšak kozie bio mlieko, ktoré dostanete u nás, je tej najvyššej biokvality, nie je nijako prifarbované či dochucované. Kozie mlieko je jeden zo zázrakov prírody. Kozie mlieko odporúčame nielen pre deti, pre alergikov, ale aj pre starších ľudí, ktorí majú problémy napríklad s trávením.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zdraví, životní styl se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.