Nápady na vánoční dekorace

Jakou vánoční výzdobu letos zvolíte? Tu samou co máte každý rok? Zkuste něco jiného a zkrášlete si Vánoce trochu jinak. Tady je pár nápadů, jaké vánoční dekorace můžete využít k výzdobě vánoční tabule, stromečku a vůbec celého interiéru.

Vánoční tabule jak má být

Štědrovečerní večere je událost, při které se mnohdy sejde celá rodina, aby společně oslavili nejdůležitější večer vánočních svátků. Už proto bychom neměli vánoční tabuli při zdobení odbít. Nechte své staré vánoční dekorace tam, kde se na ně celý rok prášilo, a vyzkoušejte něco nového. Vždyť je tolik možností. Jste-li zruční a máte chuť si s výzdobou opravdu pohrát, můžete něco zkusit vyrobit i sami pomocí aranžérského materiálu, stužek, chvojí a všeho co vás napadne. Dejte na stůl svíčky a nebojte se kombinovat. Vyberte různě velké, ať vytvoříte kontrast. Uprostřed může stát vánoční věnec, který by neměl chybět. Naaranžujte chvojí buď do vážiček nebo ho jen položte na stůl. Ani chvojí se nebojte ozdobit mašličkami, zvonečky a dalšími vánočními dekoracemi. Chvojí položené na stůl se dá výborně skombinovat s šiškami, které se mohou nabarvit na bílo pro efekt sněhu nebo s vánoční hvězdou a jejími motivy. Nezapomeňte také na jmelí, které může být tradičně zlaté nebo přírodní. Využijte různé vánoční dekorace. Držte se vašich vánočních barev a dejte pozor, aby tabule nebyla přeplácaná. Koneckonců se tam musí ještě pohodlně vejít to výborné jídlo.

Vánoční dekorace na stromeček

Držte se jednoho stylu a podobně jako jste ozdobili vánoční tabuli, ozdobte i stromeček. Chcete-li si s tím dát větší práci nebo jste-li fanda přírodních motivů, využijte sušené ovoce – pomeranče, citrony a další. Z barevných stuh udělejte mašličky a rozvěste je po stromečku nebo je rovnou uvažte na jehličí. Využijte látkové, dřevěné či slaměné ozdoby. Motivů je k vybírání celá spousta – vločky, sněhuláci, hvězdy, stromečky, soby a mnoho dalšího. Dobře se na takovýto druh stromečku budou hodit i ozdoby „jablíčka“, které jsou k sehnání také v různých barvách. Vše doplňte slaměným řetězem. Máte-li raději skleněné vánoční dekorace, můžete si zas vyhrát s barevnými kombinacemi. Nezůstávejte u jedné barvy a vybírejte více odstínů nebo motivů. Kombinujte skleněné vánoční dekorace matné, lesklé, třpytivé či malované.

Kam pro vánoční dekorace?

Ať už si chcete něco z vánoční dekorace vyrobit sami nebo upřednostňujete již hotové dekorace, podívejte se na http://www.evergreen.cz/vanocni-dekorace-c-60.html, kde najdete vše pro vánoční zkrášlení vašeho bytu, domu či kanceláře. Najdete zde aranžérské potřeby i hotové vánoční dekorace s mnoha motivy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Rady, tipy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.