Identifikační známky pro psy

Úloha psí známky při ztrátě psa

Dle statistik se v České republice zaběhnou každoročně tisíce psů. Když už se pejsek zaběhne, je několik možností, jak ztracené zvíře identifikovat a poté vrátit majiteli.

Tetování

Tetování tenkou jehlou se do kůže vpravuje speciální barva. Pes se tetuje buď do ušního boltce, nebo do předkolenní řasy. Tetovací znak se však na ztraceném a vyděšeném psu velmi špatně hledá.

Čipování

Trvalé označení psů, tzv. čipování je bezpečné a čip zůstane v těle psa několik let.

Samotné očipování Vašeho mazlíčka však ještě nezaručí, že se k Vám zaběhnutý pes v pořádku vrátí.

Kromě samotného čipu je totiž nutná také registrace ve speciální evidenci. Pokud tedy zvíře je čipované, ale není registrováno, může snadno skončit  v útulku.

Další nevýhodou čipování může být nedostupnost čteček.  Čip určitě nejde oproti tetování přečíst kdykoliv a kdekoliv prostým lidským okem, k jeho identifikaci je nutná  tzv. čtečka.

Identifikační známka 

Pokud někdo najde zatoulaného pejska,  je určitě snadnější přečíst identifikační údaje ze psí známky na obojku pejska, než vypátrat údaje  z tetování nebo čipu. Identifikační známky s vyrytými údaji zachránily už miliony psů na celém světě před pobytem v útulku, nebo dokonce před utracením.

Široký výběr identifikačních známek pro psy i kočky a jejich rytí nabízí petway.cz. Od smaltovaných známek s různými motivy, přes klasické mosazné, ocelové až po eloxované, které vynikají svou lehkostí a možností vyrytí textu z obou stran. Na známku si můžete nechat vyrýt text dle přání.

Vyrytý text na psí známce je hluboký a oděru odolný. Údaje jsou velmi dobře čitelné i po letech používání.

Gravírování (rytí) údajů a expedici známek společnost provádí do 24 hod., nebo na počkání.

Příspěvek byl publikován v rubrice E-shop se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.