Důležitost zvýšených misek pro zdravé stravování

Důležitost zvýšených misek pro psy

Vyvýšené misky pro psy jsou velmi důležité pro Vašeho psa. Přínosy vyvýšených jídelních stolku můžeme rozdělit do 4 základních oblastí:

  1. –          Snižuje riziko torze žaludku u Vašeho psa
  2. –          Pomáhá udržet správný postoj Vašeho psa
  3. –          Snižuje tlak na klouby Vašeho psa
  4. –          Zlepšuje trávení potravy

 

Torze žaludku u psa

Tzv. otočený žaludek (torze) je pro všechny chovatele velkých plemen psů „noční můrou“. Torze žaludku je velmi vážný zdravotní problém především u velkých plemen. Obvykle po nakrmení dochází vlivem dlouhých závesů žaludku k jeho otočení kolem podélné osy, čímž se zaškrtí vstup a výstup ze žaludku a potrava v něm začne kvasit. Následkem kvašení se žaludek zvětší a zároveň dojde k utlačení velkých cév, které zásobují břišní dutinu krví. Někdy se stav komplikuje současnou torzí a zaškrcením sleziny. Úmrtnost při této diagnóze se udává v desítkách procent, a to i navzdory velmi rychlému zásahu.

Jak torzi předcházet?

1, Krmit psa z vyvýšené misky.

2, Minimálně dvě hodiny po krmení nechat psa odpočívat, nenechat ho běhat a být jinak v pohybu.

Správný postoj Vašeho psa

Postoj Vašeho psa je daleko stabilnější, pokud jí ze zvýšených jídelních misek. Nedochází k přetěžování kloubů a celého pohybového systému Vašeho psa. Páteř je v přirozené poloze.  Zvýšené jídelní misky ocení především starší psi velkých plemen a psi s bolavými klouby. Můžete je pořídit Vašemu psovi také jako prevenci.

Snížení tlaku na klouby psa

Díky zvýšeným miskám nejsou přední klouby Vašeho psa vystaveny takovému tlaku. Váha psa je rovnoměrněji rozložena a přední klouby nejsou přetěžovány. Ocení to především starší psi a psi s nemocnými klouby.

Zlepšené trávení potravy

Díky lepší poloze a držení těla příjma pes potravu plynule. Potrava se tak dostává do žaludku s menším množstvm vzduchu, který může způsobovat nadýmání a další zdravotní potíže jako například torzi žaludku.

Příspěvek byl publikován v rubrice E-shop se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.