Jak se zbavit holubů

Účinnou ochranu proti holubům je vhodné zvolit podle toho, jaká místa chcete ochránit před jejich přítomností. Zároveň je dobré zhodnotit i další faktory jako například množství holubů, kteří u vás pobývají. Proto se doporučuje konzultovat ochranu proti ptactvu s odborníky, kteří doporučí nejvhodnější řešení. Pokud se však chcete zbavit holubů na balkonech nebo lodžiích, budou vám stačit klasické sítě.

Kde najít více informací?

Podrobněji se o ochraně proti holubům rozepisuje stránka http://www.adera.cz/sluzby/ochrana-proti-holubum/. Obecně však můžeme ochranu rozdělit na hrotové systémy a ochranné sítě. Obě varianty působí na podobném principu – brání holubům v usedání na místa, kde je jejich přítomnost nežádoucí. Častým mýtem bývá, že mohou způsobit vážné zranění nebo dokonce usmrcení ptáků. Při správně zvolené ochraně proti holubům a jejich profesionální montáži se však není čeho obávat.

Nečekejte, až bude situace lepší

Mnoho lidí má sice problémy s holuby, ale jejich řešení stále odkládá. Pokud si však u vás zvyknou, budete mít vše ještě složitější. Navíc platí, že holubi mohou přenášet nebezpečné nemoci. Zároveň způsobují velký nepořádek. A uklízení holubího trusu, vypadaného peří nebo dokonce jejich hnízd rozhodně není nic příjemného.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům, byt, zahrada, Nakupování, Nezařazené, Obchod, prodej, Rady, tipy, Služby se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.